ایسنا/کرمان مدیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان زرند گفت: جشنواره‌های گیاهان دارویی و سبزیجات معطر روستای گرگاک، بادام روستای دَرخیز، کماچ روستای مطهرآباد و شترسواری روستای سیریز در هفته‌های پیش رو در شهرستان برگزار می‌شود.
محمد اسلامی امروز ۲۱ تیرماه اظهار کرد: با پیش‌بینی‌هایی که در ابتدای سال جاری انجام گرفت مقرر شد ۳۴ جشنواره در مناطق مختلف شهرستان زرند برگزار شود که خوشبختانه تاکنون شش جشنواره برپا شده است.
وی افزود: با توجه به اینکه زرند، شهر جشنواره‌های کشور شناخته و از سویی جشنواره‌های گیاهان دارویی و سبزیجات معطر روستای گرگاک، بادام روستای دَرخیز، کماچ روستای مطهرآباد و شترسواری روستای سیریز نیز با استقبال خوبی مواجه شده، بنابراین براساس درخواست‌های مردمی جشنواره‌های مذکور در تقویم جشنواره‌های شهرستان زرند گنجانده و برگزار می‌شود.
اسلامی بیان کرد: تاریخ و تمدن، منابع و مواهب طبیعی، کشاورزی، عشایری، روستایی شهرستان زرند تنها یکی از مهم‌ترین دلایل برگزاری جشنواره‌های مذکور است و در تلاشیم با معرفی حوزه‌های مختلف صنعت گردشگری و سرمایه‌گذاری‌هایی که در این صنعت انجام شده پایه‌گذار برگزاری جشنواره‌هایی با عنوان زرند، پایتخت جشنواره‌های ایران باشیم که بدون شک ره‌آورد این جشنواره‌ها رسیدن به اهداف اقتصاد مقاومتی خواهد بود.
مدیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان زرند با تاکید بر اینکه صنعت گردشگری به عنوان صنعتی ازرآور همزمان هم به تولید ثروت و هم به کاهش بیکاری منجر می‌شود، خاطرنشان کرد: هر آنچه که در طبیعت شهرستان زرند وجود دارد ظرفیتی برای برگزاری یک جشنواره است، جشن‌هایی که با نهادینه‌ شدن آن‌ها فرهنگ گردشگری رونق می‌گیرد و اقتصاد شهرها و روستاها نیز شکوفا می‌شود.
انتهای پیام

source

توسط postbin