پایگاه خبری آکسیوس از برگزاری نشستی طی ماه گذشته میلادی پیرامون مقابله با حزب الله لبنان به ابتکار وزارت امور خارجه آمریکا خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر، پایگاه خبری آکسیوس از برگزاری نشستی به ابتکار وزارت خارجه آمریکا و مشارکت رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی، ۴ کشور حاشیه خلیج فارس و ۲۰ کشور دیگر پیرامون مقابله با حزب الله لبنان خبر داد.
این پایگاه آمریکایی به نقل از منابع مطلع افزود که دیپلمات‌ها و عناصر اطلاعاتی رژیم صهیونیستی و ۳۰ کشور در نشستی که در تاریخ ۲۹ و ۳۰ ماه ژوئن گذشته در اروپا برگزار گردید، شرکت داشتند.
پایگاه آکسیوس ادامه داد که این نشست نخستین نوع خود از زمان روی کار آمدن جو بایدن به عنوان رئیس جمهور آمریکا بود و مقاماتی از رژیم صهیونیستی، بحرین، کویت، قطر، عربستان، امارات و تعدادی دیگر از کشورهای اروپا، آفریقا و آمریکای لاتین در آن شرکت داشتند.
در همین راستا، یک مقام وزارت خارجه آمریکا گفت که طی این نشست به بسیاری از کشورها بویژه کشورهای آفریقایی و آمریکای لاتین برای پیوستن به زمره کشورهایی که حزب الله را تروریستی اعلام کرده‌اند، فشار وارد شد.
وی همچنین افزود کشورهای اروپایی که حزب الله را تروریستی اعلام کرده‌اند دیگر کشورها را تشویق به اقدام مشابه کردند و مدعی شدند که حزب الله درپی اقدام آنها کار تلافی جویانه ای انجام نداده است.
به گفته یک مقام وزارت خارجه آمریکا یکی از نکات اصلی که ایالات متحده قصد داشت در این نشست به شرکت کنندگان تاکید نماید این بود که علیرغم مشکلات اقتصادی در ایران و لبنان حزب الله همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهد.
این در حالی است که حزب الله لبنان یکی از احزاب سیاسی مهم و تأثیرگذار لبنان به شمار می‌رود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin