کرمانشاه- رئیس جمهور با اشاره به نرخ بالای بیکاری در استان کرمانشاه، گفت: معاون اجرایی رئیس جمهور، استاندار، مسئولین استانی و اصحاب رسانه تا حصول نتیجه پیگیر مصوبات سفر باشند.
به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید ابراهیم رئیسی شامگاه پنجشنبه در آخرین برنامه سفر یک روزه خود به استان کرمانشاه در نشست خبری در مهمانسرای استانداری با اشاره به نرخ بالای بیکاری در استان کرمانشاه اظهار کرد: مشکل بیکاری در استان کرمانشاه ریشه دار شده است و لازم است در این حوزه معاون اجرایی رئیس جمهور، استاندار کرمانشاه، مسئولین استانی و اصحاب رسانه تا حصول نتیجه و اجرای مصوبات سفر پیگیری و مطالبه داشته باشند.
وی افزود: تکمیل راه‌آهن کرمانشاه و اتصال به مرز خسروی از دیگر مواردی است که پیگیری آن لازم و ضروری است.
رئیس جمهور با اشاره به اینکه استان کرمانشاه با ۹۰۰ هزار هکتار اراضی قابل کشت باید به قطب کشاورزی در کشور تبدیل شود، افزود: کشاورزی قراردادی، خرید تضمینی محصولات کشاورزی، جلوگیری از خام فروشی و توجه جدی به صنایع تبدیلی و ایجاد ارزش افزوده برای کشاورزان و تولیدکنندگان در مصوبات سفر به صورت جدی پیگیری خواهد شد.
آیت الله رئیسی چهارمین اولویت در استان کرمانشاه را حوزه بهداشت و درمان دانست و افزود: مردم در بسیاری از شهرستان‌های استان متقاضی تکمیل شدن بیمارستان‌ها و مراکز درمانی هستند و برخی از بیمارستان‌ها که کار اجرایی آنها از قبل شروع شده در مصوبات به صورت ویژه دیده شده تا به طور کامل به بهره‌برداری برسند.
وی ضمن استقبال از پیشنهاد راه اندازی قرارگاه اشتغال در استان توسط استاندار تاکید کرد: بزرگترین مأموریت این قرارگاه رفع بیکاری، فعال کردن واحدهای تولیدی تعطیل و نیمه تعطیل و برداشتن موانع و مشکلات آنهاست که امیدواریم این قرارگاه به یک تجربه موفق در استان کرمانشاه تبدیل شود تا در مدت کوتاهی مشکل جوانان کرمانشاهی در حوزه اشتغال برطرف شود.
تکمیل پنج سد ناقص در استان و تصفیه خانه شهرستانهای کرمانشاه، روانسر، جوانرود، توجه به آب شرب کرمانشاه و برخی از شهرستان‌ها، توجه به راه آهن استان، تکمیل بزرگراه کامیاران کرمانشاه، چهار بانده کردن مسیر بیستون – سنقر، رفع نقاط حادثه خیز استان کرمانشاه، برچیده شدن مدارس کانکسی، تکمیل خوابگاه‌های دانشجویی، تکمیل بیمارستان‌های سرپل ذهاب، دالاهو، روانسر، اسلام آبادغرب و بیمارستان‌های طالقانی و امام خمینی کرمانشاه جزو مصوبات هیأت دولت در استان بود که رئیس جمهور به آنها اشاره کرد.
رئیس جمهور در بخش دیگری از صحبت‌های خود میزان رشد اقتصادی در پایان سال گذشته را پنج درصد اعلام کرد و گفت: برای امسال رشد اقتصادی هشت درصد را هدف گذاری کردیم که اگر بتوانیم نظام بانکی را منضبط کرده و از رشد نقدینگی جلوگیری کنیم و به سمت تولید سوق دهیم، می‌توانیم به این هدف برسیم.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin