ارومیه – استاندار آذربایجان غربی گفت: با توجه به موقعیت ویژه استان در همجواری با سه کشور، تکمیل زیرساخت های مرزی برای تحول اقتصادی در دستور کار قرار دارد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از استانداری آذربایجان غربی، محمدصادق معتمدیان عصر پنجشنبه در بازدید از مرزهای تمرچین پیرانشهر و کیله سردشت به همراه معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور، تکمیل زیرساخت‌های مرزی از جمله کیله سردشت را از اولویت‌های استان برای رونق اقتصادی دانست و گفت: برای بهره مندی از ظرفیت مرز به عنوان یک پیشران مهم توسعه، از همه توانمندی‌های ملی و استانی بهره خواهیم برد.
وی رفع موانع صادرات و واردات در مرز کیله سردشت را از جمله اقدامات در دست اجرا عنوان کرد و افزود: با توجه به تأکیدات ریاست محترم جمهور مبنی بر تقویت دیپلماسی منطقه‌ای و استفاده از ظرفیت مرز برای تحول اقتصادی، تلاش داریم با اقدامات اساسی نسبت به بهبود معیشت مرزنشینان اقدام کنیم.
استاندار آذربایجان غربی گفت: با تلاش مرزنشینان و نیروهای جان برکف نظامی و انتظامی، امنیتی و مرزبانی امنیت پایدار به عنوان رکن اساسی تحول اقتصادی در مرزها ایجاد شده است.
معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور به همراه استاندار آذربایجان غربی امروز با سفر به شهرستان‌های پیرانشهر و سردشت علاوه بر بازدید از مرزهای تمرچین و کیله و بخش‌های مختلف این دو پایانه از جمله شرکت‌های مستقر، پایانه، گمرک، بازارچه و بازارچه اشکان با مردم نیز دیدار کرده و در جلسه‌ای نسبت به بررسی راهکارهای ایجاد تحول اقتصاد مرزی بحث و تبادل نظر کردند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin