ساری- نماینده ولی فقیه در مازندران با بیان اینکه نمازجمعه پایگاه معنویت و مقاومت در جامعه به شمار می رود، گفت: آینده کشور امیدوارکننده است.
به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله محمدباقر محمدی لائینی در خطبه‌های نمازجمعه ساری با تاکید بر تقوای الهی و گرامیداشت عید غدیر از حضرت علی (ع) به عنوان ولی خدا ذکر کرد و افزود: در قضیه مباهله نیز خداوند از حضرت علی (ع) به عنوان جان پیامبر اکرم تعبیر کرده است.
وی با اشاره به روز تکریم خانواده و بازنشستگان بر لزوم تقویت ارکان خانواده تاکید کرد و گفت: باید امر ازدواج و فرزند آوری تسهیل و مسائل و مشکلات فراروی خانواده‌ها برداشته شود.
وی سالروز تشکیل ستاد نمازجمعه و اقامه اولین نمازجمعه را گرامیداشت و گفت: طبق فرمایش حضرت امام راحل دعوت به تقوا در خطبه اول نمازجمعه واجب است و این منبری و تریبونی بوده که نظیر آن وجود ندارد.
آیت الله لائینی با عنوان اینکه نمازجمعه از بعد معنویت و مقاومت دارای اهمیت دانست و با تقدیر از دست اندارکاران برپایی نمازجمعه گفت: نمازجمعه دارای ثواب حج و عمره است و باید قدر آن را دانست.
امام جمعه ساری با اشاره به اجتماع بزرگ دیار علویان در غدیر اظهار داشت: نمازجمعه در تفسیر مسائل و امیدبخشی جامعه و حمایت از دولت‌های انقلابی نقش مؤثری دارد و خوشبختانه دولت کنونی دارای تلاش و زحمت وافری است و باید از آن حمایت کرد.
وی با اظهار اینکه دولت در حال احیای جهاد سازندگی است، گفت: ۱۵ کشور همسایه داریم و باید از ظرفیت این کشورها و بازار آن برای محصولات داخلی توجه کرد و خوشبختانه در حال حاضر قطب جدیدی در حال شکل گیری است.
نماینده ولی فقیه در مازندران با بیان اینکه قطب دومی در شرق در حال شکل گیری است، گفت: این قطب متشکل از کشورهای مختلفی نظیر چین، روسیه، ایران و غیره است و آمال و آرزوی آمریکا که در پی تک قطب بودن جهان بود، آشفته می‌شود.
وی بابیان اینکه آینده امیدوارانه از جمله برکات نمازجمعه است، گفت: آینده امیدوارانه است و دولت نیز حمایت از اقشار محروم و نیازمند را مدنظر قرار دهد.
امام جمعه ساری باطن مردم را عاشورایی و دینی ذکر کرد و گفت: ما ملت عاشورا و امام حسین (ع) هستیم و باید به استکبار جهانی بگوئیم علی رغم میل آنان، سنگر نماز جمعه همچنان پایگاه مقاومت و معنویت باقی خواهد ماند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin