یزد- مدیرکل مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان یزد از مستندسازی اسناد، مدارک و آثار خانوادگی علمای یزد خبر داد و گفت: این مهم هم اکنون از طریق بیوت علمای استان در حال پیگیری است.
به گزارش خبرنگار مهر، سعید زارع در دیدار با مشاور استاندار یزد در امور روحانیون به تشریح وظایف و برنامه های مرکز اسناد و کتابخانه ملی پرداخت و اظهار داشت: در تلاش برای مستندسازی تاریخچه شهرستانهای استان یزد هستیم و در این راستا مکاتباتی نیز با فرمانداری ها انجام شده است.
وی همچنین از تلاش برای فرهنگ سازی در زمینه ترغیب مردم به اهدا اسناد به آرشیو ملی یزد خبر داد و افزود: در این راستا از ظرفیت رسانه ها استفاده می شود.
زارع ادامه داد: جلساتی نیز با فعالان فرهنگی استان در راستای انجام پروژه تاریخ شفاهی برگزار شده ضمن اینکه از بیوت علما در زمینه مستندسازی اسناد و مدارک و آثار خانوادگی ایشان در حال پیگیری است.
وی همچنین از تلاش برای مستندسازی آثار و اسناد و مدارک خانوادگی نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد خبر داد.
مدیرکل مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان یزد همچنین از پیگیری برای اخذ ردیف بودجه ملی برای ساختمان مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان خبر داد.
زارع، پیگیری برای مستند سازی وقایع مهم استان از جمله سفر مقام معظم رهبری به یزد و ثبت جهانی یزد را از مهمترین برنامه های در دست اقدام این مرکز برشمرد.
وی با اشاره به نیازهای مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان یزد، بر لزوم همکاری مسئولان ارشد استان برای ساخت مجموعه هوشمند مرکز اسناد و کتابخانه ملی به همراه موزه تخصصی، نگارخانه و کتابخانه دیجیتال تاکید کرد.
تاکید بر تکمیل تاریخ شفاهی توسط شخصیت های برجسته استان یزد
حجت الاسلام جعفر رحمانی، مشاور استاندار در امور روحانیون و رئیس دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد نیز در این دیدار با اشاره به اولویت های مرکز اسناد یزد، نسبت به پیگیری وضعیت ساختمان مرکز اسناد یزد قول مساعد داد.
وی همچنین بیان کرد: مصاحبه با شخصیت های برتر و برجسته استان یزد در سطح شهرستانها و کشور یکی از بخش های مهم این مرکز بوده که لازم است به سرعت از این افتخارات در بخش تاریخ شفاهی مصاحبه به عمل آید.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin