یزد- مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد از وقوع ۳۲ مورد حادثه و نجات ۱۰ نفر در تیر ماه ۱۴۰۱ خبر داد.
محسن حرازی زاده یزدی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: عملیات امداد و نجات در تیر ماه ۱۴۰۱ که شامل ۱۷ عملیات جاده ای، ۹ مورد خدمات حضوری، یک مورد خدمات مناسبتی، پنج مورد خدمات شهری بوده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد افزود: طی این عملیات ها ۹۵ نفر دچار حادثه شدند که ۵۹ نفر از این افراد در حوادث جاده‌ای، ۲۰ نفر در خدمات حضوری، ۱۶ نفر در خدمات شهری از خدمات هلال احمر بهره‌مند شدند.
حرازی زاده ادامه داد: به دنبال این عملیات ۱۰ نفر نجات یافتند که یک نفر بصورت سرپایی درمان شد و ۹ نفر به مراکز درمانی توسط آمبولانس هلال احمر انتقال داده شدند.
وی گفت: در میان نجات یافتگان ۵ نفر در عملیات امداد و نجات جاده‌ای، ۲ نفر در خدمات حضوری، ۳ نفر در خدمات شهری بودند.
خدمات رسانی ۳۷ تیم به حادثه دیدگان
حرازی زاده افزود: ۱۱۰ نفر از نجاتگران و امدادگران جمعیت هلال احمر استان در قالب ۳۷ تیم به همراه ۱۶ دستگاه آمبولانس در عملیات‌های امدادی حضور یافتند و نسبت به اجرای ۸ مورد عملیات رها سازی با همراه داشتن تجهیزات لازم امدادی به خدمت رسانی به حادثه دیدگان پرداختند.
وی عنوان کرد: بیشترین حوادث در یک ماهه گذشته در شهرستان های تفت و مهریز هرکدام با ۶ مورد، اردکان پنج مورد و ابرکوه با چهار مورد بوده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد میانگین زمان حضور نجاتگران جمعیت هلال احمر استان در صحنه (از اطلاع تا حضور در صحنه) را ۱۵ دقیقه و ۵۶ ثانیه و همچنین مدت زمان آغاز تا پایان عملیات را ۱ ساعت و ۲۲ دقیقه و ۵۶ ثانیه اعلام کرد.
وی بیان کرد: تمامی پایگاه‌ها در تمام شعب هلال احمر استان آمادگی کامل برای اسکان اضطراری در راه ماندگان را در محورهای مواصلاتی استان دارند و شماره ۱۱۲ نیز به صورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی به هموطنان در سطح استان خواهد بود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin