ایسنا/آذربایجان غربی مدیرکل میراث فرهنگی ،گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی گفت : ساخت مقبره شمس تبریزی با شدت و قدرت ادامه دارد.
جلیل جباری در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد : ساخت مقبره شمس تبریزی با قدرت و شدت هر چه تمام تر ادامه دارد و پیمانکار بدون هیچ اتلاف وقتی کار احداث مقبره شمس را دنبال می کند.
وی با بیان اینکه مقبره شمس درفضایی به مساحت بیش از ۷ هزار متر مربع ساخته می شود تصریح کرد : پیمانکار در فاز اول اقدام به ساخت سازهای مربوط به تالارها و ستون ها و المان مقبره نموده است و در فاز دوم احداث دیوارها و مجموعه گردشگری و ابنیه ها در دستور کار قرار خواهد گرفت .
جباری ادامه داد: مقبره شمس در اسرع وقت تکمیل و در اختیار علاقمندان فرهنگ و هنر ایران اسلامب قرار خواهیم داد. 
مدیرکل میراث فرهنگی استان ضمن انتقاد از کسانی که بدون تخصص در حوزه گردشگری و میراث و شمس سخن می گویند، اظهار کرد : این نوع افکار و افراد موجب شدند که بارگاه شمس ساخته نشود و در حال حاضر ضروری است بدور از سیاسی کاری و حرفای عجولانه بگذارند دلسوزان کار خود را بکنند.
جباری تصریح کرد : بی شک پروژه فرهنگی و گردشگری شمس تبریزی از زیباترین پروژه های در حال حاضر کشوری است و سعی می کنیم تا سال آینده آنرا تکمیل و به بهره برداری برسانیم.

انتهای پیام

source

توسط postbin