ماشین ظرفشویی به یکی از ابزارهای ضروری در خانه‌های ایرانی‌ها تبدیل شده است. اما نگهداری از ماشین ظرفشویی نیز به اندازه داشتن آن مهم و ضروری است. شما به‌طور منظم روغن اتومبیل خود را تعویض می‌کنید. در فصل بهار نسبت به بهبود شرایط باغچه منزل خود اقدام می‌کنید، اما آیا درباره نگهداری از ماشین ظرفشویی خود نیز به همین اندازه دغدغه دارید؟
به خاطر داشته باشید که ماشین ظرفشویی به اندازه اتومبیل اهمیت دارد، بنابراین باید از آن نیز نگهداری شود، زیرا اگر خللی در آن ایجاد شود، مجبور خواهید بود یا برای خرید یک دستگاه جدید هزینه زیادی بپردازید، یا برای تعمیر آن هزینه کنید و البته دغدغه این نکته را نیز داشته باشید که فرد تعمیرکار مبتدی باشد یا از قطعات تقبلی برای تعمیر دستگاه شما استفاده کند و در نهایت نیز ممکن است مجبور شوید ظرف‌ها را با دست بشویید. اما این نکته را نیز بدانید که تعمیر ماشین لباسشویی کار هر کسی نیست.

در واقع اکثر مردم به تمیز کردن ماشین ظرفشویی خود حتی فکر هم نمی‌کنند. به هر حال، این دستگاه برای تمیز کردن روزانه ظروف شما استفاده می‌شود. شاید اینطور تصور می‌کنید که ماشین ظرفشویی شما همزمان با شستن ظروف تمیز می‌شود، اما واقعیت این است که بقایای مواد غذایی و سایر رسوبات می‌توانند در بسیاری از قطعات دستگاه جمع شوند.

در صورتی که می‌خواهید برای مدت طولانی نیازی به تعمیر ماشین ظرفشویی خود نداشته باشید، نیاز است که چند نکته را رعایت کنید.
در صورتی که ماشین ظرفشویی شما فیلتر دارد، هر چند وقت یک بار آن را بردارید و مواد غذایی یا کثیفی‌های درون آن را پاک کنید؛ زیرا مواد غذایی ممکن است در فیلتر گیر و تمیز کردن را مختل کند.
ماشین ظرفشویی در اطراف لبه درب خود دارای لاستیکی است تا از نشتی دستگاه در حین کار جلوگیری شود. درزگیرهای لاستیکی و درب را با یک پارچه مرطوب پاک کنید تا از ایجاد خاک و کثیفی جلوگیری شود.
بازوی اسپری را با یک حوله مرطوب پاک کنید. توصیه می‌کنیم هر شش ماه یکبار بازوی اسپری را بردارید و هرگونه انسداد احتمالی درون آن را با خلال دندان پاک کنید. برای دستورالعمل‌های دقیق در مورد نحوه برداشتن و تمیز کردن بازوی اسپری خود به دفترچه راهنما مراجعه کنید. مراقب باشید که بازوی اسپری را به درستی در جای خود قرار دهید تا موارد مربوط به نگهداری از ماشین ظرفشویی را به طور کامل رعایت کرده باشید.
یکی از مهم‌ترین نکات نگهداری از ماشین ظرفشویی، تمیز کردن دائمی آن است که بهتر است یک بار در ماه انجام شود. این کار به جلوگیری از تجمع میکروب‌ها کمک و کارایی دستگاه شما را حفظ می‌کند.
روشن کردن ماشین ظرفشویی حداقل یک بار در هفته باعث می‌شود آب در دستگاه نماند و باعث زنگ‌زدگی و آسیب به دستگاه نشود. به یاد داشته باشید، حتی رعایت نکات کوچک در نگهداری از ماشین ظرفشویی می‌تواند به صرفه‌جویی در مصرف آب دستگاه کمک زیادی کند.
ماشین‌های ظرفشویی با پاشیدن آب از بازوهای چرخان خود، عمل شستشوی ظروف را انجام می‌دهند. وقتی آن بازوها به درستی نچرخند یا سوراخ‌های آنها پر از رسوبات باشد، ظروف شما به طور کامل تمیز نمی‌شوند. بررسی کنید تا مطمئن شوید که بازوها به درستی می‌چرخند و با یک تکه سیم کوچک، یک خلال دندان یا انبردست کوچک، زباله‌های جمع شده در داخل سوراخ‌ها را تمیز کنید.
بسیاری از اوقات بوی بدی که از ماشین ظرفشویی شما می‌آید، ممکن است در واقع از قسمت‌های بیرونی اطراف دستگاه باشد. لبه‌های اطراف در در طول یک چرخه منظم شسته نمی‌شوند و می‌توانند با ریزش‌های زیادی و تکه‌های بقایای غذا همراه شوند. مقداری پاک کننده معمولی خانگی و یک پارچه مرطوب باید برای پاک کردن این نقطه لطیف کافی باشد. همچنین می‌توان از آن برای شستن تمام دکمه‌ها و درب بیرونی دستگاه نیز استفاده کرد.

در انتهای ماشین ظرفشویی شما لوله تخلیه قرار دارد. این قسمت می‌تواند مکانی معمولی باشد که بقایای مواد غذایی، تجمع و سایر مواد ممکن است در آن نقطه به پایان برسد. گذاشتن این موانع در نزدیکی زهکشی در نهایت باعث ایجاد گرفتگی می‌شود. هنگامی که فاضلاب ماشین ظرفشویی شما مسدود می‌شود، کارایی آن کاهش می‌یابد و تمیز کردن آن دشوارتر می‌شود.

می‌توانید با جمع‌آوری بزرگ‌ترین قطعات با دست شروع به تمیز کردن اطراف زهکشی کنید، اما ممکن است مجبور شوید زهکش را جدا کنید تا به برخی از قطعات کوچک‌تر برسید. در اینجا نحوه انجام این کار آمده است.

تمیز کردن اطراف زهکشی ماشین ظرفشویی می‌تواند به اطمینان از خروج آب کثیف به اندازه کافی از دستگاه کمک کند تا ظروف شما به خوبی تمیز شوند و نیازی به استفاده از گارانتی ماشین ظرفشویی نداشته باشید.
خلاص شدن از رسوبات و تجمع آب در ماشین ظرفشویی شما یک گام مهم است، زیرا می‌تواند منجر به درخشندگی ظروف شده و باعث شود که قطعات آن بعد از یک دوره، مجدد کثیف نشوند. یکی از محلول‌های مناسب زیر را انتخاب کنید و آنها را در یک چرخه کوتاه استفاده کنید تا از شر جرم‌های اضافی خلاص شوید:
هر ماده پودری باید در ظرف شوینده قرار داده شود و مایعات را می‌توان در یک کاسه در قفسه بالایی قرار داد.
برای از بین بردن جرم‌های ماشین ظرفشویی می‌توانید از قرص یا پودر جرمگیری ماشین ظرفشویی استفاده کنید. قرص را داخل ماشین ظرفشویی قرار دهید و از یک برنامه قوی شستشو استفاده کنید تا داخل ماشین ظرفشویی به خوبی تمیز شود.
این روزها قرص، نمک و مایع جلادهنده تقلبی در بازار زیاد است. در زمان انتخاب و خرید قرص ماشین ظرفشویی حتماً دقت کنید که محصول اصل و غیرتقلبی باشد و تاریخ مصرف آن نگذشته باشد. استفاده از شوینده‌های تقلبی علاوه بر اینکه ظرف‌ها را به خوبی شستشو نمی‌دهد، به دستگاه شما نیز آسیب می‌رساند.
نکاتی که در بالا مطرح شد، در زمینه نگهداری از ماشین ظرفشویی بسیار مهم و حیاتی است. رعایت این مسائل باعث خواهد شد شما بتوانید از دستگاه خود برای مدت طولانی استفاده کنید و در عین حال هزینه‌های نگهداری آن نیز برای شما مقرون به‌صرفه باشد.
با وجود تمامی این نکات که در این مقاله مطرح شد، باز هم ممکن است بر اثر برخی موارد ناخواسته، شما مجبور به تعمیر ماشین ظرفشویی خود شوید. بنابراین بهتر است در این زمینه مراقب باشید که از افراد مجرب و شرکت‌های معتبر استفاده کنید. شرکت کاردون سال‌ها است که در زمینه تعمیر ماشین ظرفشویی فعالیت دارد و کارکنان آن نیز افرادی بسیار ماهر هستند که می‌توانند به شما در زمینه تعمیر دستگاه شما کمک زیادی کنند.
ماشین ظرفشویی ال جی از بهترین مارک‌های ماشین ظرفشویی در بازار است. این ماشین‌های ظرفشویی دارای موتور اینورتر دایرکت درایو هستند که آب و انرژی بسیار کمتری را مصرف می‌کنند. در عین حال فضای داخلی آن‌ها نیز بزرگتر است و از فناوری بخار بهره می‌برند. این دستگاه به طور ایده‌آل و کاملا بهداشتی ظروف شما را می‌شوید. اما این دستگاه در عین مطلوب بودن، بسیار حساس است و تعمیر آن کار هر فردی نیست. شما ضمن اینکه باید در نگهداری از ماشین ظرفشویی خود کوشا باشید، نباید تعمیر آن را به هر فردی بسپارید. تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی خود را به متخصصان در شرکت کاردون بسپارید.
ماشین ظرفشویی سامسونگ طراحی بسیار منحصر به فردی دارد که ظاهری زیبا به آن می‌دهد. این دستگاه به دلیل دارا بودن ظرفیت بالا، می‌تواند در هر بار استفاده ظروف زیادی را تمیز کند. بدنه آن از جنس فولاد ضد زنگ است و مصرف برق و آب آن نیز بسیار بهینه و به صرفه است. اما در عین حال این دستگاه نیز از حساسیت بالایی برخوردار است و باید مراقب آن بود. اما در صورتی که نیاز به تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ پیدا کردید، حتما در نظر داشته باشید که خود برای تعمیر آن دست به کار نشوید و در عین حال از افراد مبتدی یا فاقد مهارت برای این منظور استفاده نکنید. کارکنان شرکت کاردون در زمینه تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ از مهارت بالایی برخوردار هستند.

در این مقاله با نکات مهم نگهداری از ماشین ظرفشویی آشنا شدیم. نکاتی که باعث می‌شود عمر ماشین ظرفشویی شما بالا برود و ظروف را به خوبی شستشو دهد. با رعایت این نکات باز ممکن است ماشین ظرفشویی شما دچار مشکل شود و به تعمیر نیاز پیدا کند. برای تعمیرات ماشین ظرفشویی می‌توانید در سایت کاردون درخواست خدمات تعمیر دهید یا با شماره تلفن ۴۷۱۰۰-۰۲۱ تماس بگیرید.
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
ما را دنبال کنید.

source

توسط postbin