ایسنا/همدان وزیر جهادکشاورزی با بیان اینکه در سفر هیأت دولت به استان همدان حدود ۲۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار در بخش کشاورزی برای ملایر درنظر گرفته شده است، گفت: ملایر ظرفیت‌های بسیار خوبی در حوزه میراث فرهنگی، میراث مدرن، باغات و صادرات محصولات کشاورزی دارد.
سیدجواد ساداتی‌نژاد پنجشنبه ۶ مردادماه در حاشیه دیدار مردمی در زمینه دستاوردهای این سفر در شهرستان ملایر، افزود: از محل مصوبات سفر اعتبارات خوبی برای منطقه ملایر درنظر گرفته شده است.
وی با بیان اینکه باید طرح فراز به طور کامل در تمام باغات ملایر اجرا شود، تصریح کرد: ما در کشور در حوزه “باغات مادر” دچار ضعف هستیم بنابراین باید در این زمینه در ملایر نیز همچون سایر نقاط کشور اقدامات راهبردی صورت بگیرد.
وزیر جهادکشاورزی با بیان اینکه ما در حوزه بهره‌وری زنجیره انگور باید کارهای زیربنایی و راهبردی انجام دهیم، افزود: بیشترین قنوات استان همدان در شهرستان ملایر قرار دارد در همین زمینه اعتبارات خوبی به شهرستان اختصاص دادیم.
ساداتی‌نژاد در بخش دیگری با بیان اینکه از همه سرمایه‌گذاران در زمینه گسترش کشت‌های گلخانه‌ای، صنایع تبدیلی، بسته بندی و ایجاد سردخانه دعوت به همکاری می‌کنیم، اظهار کرد: تسهیلات و اعتبارات خوبی در این زمینه در اختیار سرمایه‌گذاران بخش خصوصی قرار می دهیم.
وی از اتخاذ تصمیمات راهبردی در زمینه سرشاخه کاری درختان گردو در این شهرستان خبر داد و در ادامه گفت: در پایان سفر هیأت دولت مطالبات و نیازمندی های مردم ملایر در حوزه میراث فرهنگی، راه و شهرسازی، احداث بیمارستان و … تقدیم رئیس جمهور می‌شود.
انتهای پیام

source

توسط postbin