ایسنا/همدان وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی از قلعه "اردلان" روستای اشتران بازدید کرد و گفت: باید تدابیری برای بازدید عموم از این بنای تاریخی اندیشیده شود.
به گزارش ایسنا، سیدعزت‌الله ضرغامی پنجشنبه ۶ مردادماه در سفر هیأت دولت به استان همدان، از قلعه تاریخی اردلان به عنوان یکی از آثار ارزشمند همدان دیدن کرد.
وی در بازدید از قلعه تاریخی اردلان، با اشاره به اینکه باید تدابیری برای بازدید عموم از این بنای تاریخی انجام شود، اظهار کرد: قلعه اردلان موقعیت بسیار مناسبی دارد.
ضرغامی افزود: وضعیت جاده‌ گنجنامه به تویسرکان جزء برنامه‌های سفر است و باید پیگیری‌های لازم انجام شود تا گردشگری شایسته‌ای در این مسیر پا بگیرد.
وی تصریح کرد: با توجه به اینکه این بنا مالک خصوصی دارد ما نیز آمادگی کامل داریم در حوزه مرمت و ارائه تسهیلات یاری‌گر باشیم تا کاربری متناسب برای بنا تعریف شود.
قلعه اردلان تویسرکان متعلق به دوره قاجار و در روستای اشتران واقع است، کنار بنا یک حمام تاریخی قرار دارد که مکمل قلعه بوده و قناتی نیز در داخل قلعه وجود دارد. این بنا در سال ۱۳۸۳ با شماره ۱۱۳۷۹ در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.
انتهای پیام

source

توسط postbin