دولت نیکاراگوئه از ورود هوگو رودریگز سفیر جدید آمریکا به این کشور در پی سخنرانی اخیر وی در برابر کمیته روابط خارجی کنگره آمریکا، جلوگیری کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وبگاه روسیا الیوم، دولت نیکاراگوئه از ورود هوگو رودریگز سفیر جدید آمریکا به این کشور در پی سخنرانی اخیر وی در برابر کمیته روابط خارجی سنای آمریکا، جلوگیری کرد.
بنابراین گزارش، هوگو رودریگز اخیرا در سخنرانی خود در برابر کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا اظهاراتی را علیه دولت نیکاراگوئه مطرح کرده بود.
وزیرخارجه نیکاراگوئه در پیامی خطاب به وزیرخارجه آمریکا تاکید کرد که دولت نیکاراگوئه سخنان اخیر هوگو رودریگز را بر خلاف منافع و حاکمیت ملی خود می داند و خواستار عقب نشینی واشنگتن از این مواضع است.
وی تاکید کرد که سخنان سفیر جدید آمریکا در نیکاراگوئه بیانگر دخالت در امور داخلی این کشور و عدم رعایت اصل احترام متقابل است .
هوگو رودریگز که اخیرا از سوی جو بایدن رئیس جمهور آمریکا به عنوان سفیر جدید این کشور در نیکاراگوئه تعیین شده، روز گذشته (پنج شنبه) در برابر اعضای کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا گفته بود که نیکاراگوئه به سرعت در حال تبدیل به یک کشور منفور در منطقه است.
وی حاکمیت کنونی در نیکاراگوئه را با رژیم دیکتاتوری حاکم بر دومینیکن در دهه ۵۰ میلادی مقایسه کرده و گفته بود که تصمیم دولت نیکاراگوئه برای خروج از توافق تجارت آزاد با آمریکا، اقدامی خطرناک است که باید در واکنش به آن دانیل اورتگا رئیس جمهور نیکاراگوئه را مورد مجازات قرار دهیم.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin