معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ از وقوع ۲ تصادف شدید شب گذشته در تهران خبر داد.
سرهنگ علی همه‌خانی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به وقوع دو تصادف گفت: در  ساعت ۳:۴۵ بامداد امروز و در مسیر  بزرگراه فتح به سمت غرب و کنارگذر مقابل فتح یک دستگاه سواری  پراید به علت عدم توجه به جلو به شدت با کامیونی که در این مسیر در حال تردد بود برخورد کرد.
وی افزود: در این حادثه متاسفانه سرنشین عقب پراید در دم فوت کرده و دو نفر دیگر مجروح شدند و توسط اورژانس به بیمارستان انتقال داده شدند.
همه‌خانی ادامه داد: تیم کارشناسی منطقه ۹ پلیس راهور تهران بزرگ بلافاصله در صحنه حاضر شده و به بررسی علت این حادثه پرداخت.
وی به رانندگان توصیه کرد حین ترددها تمام حواس خود را به رانندگی اختصاص داده و از انجام هرگونه اقدام و حرکاتی که حواس آنان را از رانندگی دور می‌کند جدا خودداری کنند.
همه‌خانی در ادامه گفت: به گفته شاهدان عینی حاضر در صحنه تصادف، شب گذشته ساعت ۱۸:۱۰ در محدوده غرب به شرق آیت الله سعیدی روی پل آزادگان، یک دستگاه موتور سیکلت با سواری پژو برخورد می‌کند.
وی افزود: پس از این حادثه موتورسیکلت واژگون شد و متاُسفانه راکب آن  بر اثر شدت ضربه وارده در محل حادثه فوت کرد. راننده پس از دیدن این صحنه از محل حادثه متواری شد که بلافاصله پس از این حادثه عوامل منطقه  ۱۸ پلیس راهور فاتب در محل حضور یافتند و ضمن ایمن سازی محل نسبت به بررسی علل و عوامل این حادثه، به ثبت اظهارات شاهدان درباره وسیله نقلیه متواری پرداختند.
همه‌خانی در خصوص مجازات فرار از صحنه حادثه طبق ماده ۷۱۹ قانون مجازات اسلامی گفت: هر گاه مصدوم احتیاج به کمک فوری داشته و راننده با وجود امکان رساندن مصدوم به مراکز درمانی و یا استمداد از مأمورین انتظامی از این کار خودداری کند و یا به منظور فرار از تعقیب، محل حادثه را ترک و مصدوم را رها کند حسب مورد به بیش از دو سوم حداکثر مجازات مذکور در مواد ۷۱۴ و ۷۱۵ و ۷۱۶ این قانون محکوم خواهد شد و دادگاه نمی‌تواند در مورد این ماده تخفیف قائل شود.
وی توصیه کرد: در صورت بروز هرگونه تصادف اعم از خسارتی  و جرحی  و خدای ناکرده فوتی در سطح معابر ضمن حفظ خونسردی خود ابتدا و قبل از هرگونه اقدامی  با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ تماس حاصل کرده و پلیس را در جریان تصادف قرار دهید.
انتهای پیام

source

توسط postbin