ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد از خسارت بیش از ۱۰۰ میلیارد تومانی سیل تابستانی به تاسیسات آب و فاضلاب روستاها و شهرهای این استان تاکنون خبر داد.
اسفندیار برخه در گفت و گو با خبرنگار ایسنا گفت: با همکاری بسیج سازندگی سپاه فتح کمک رسانی برای ترمیم خط انتقال آب در روستای «کره» انجام می شود.
وی اظهار کرد: در سیل جاری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان خسارت به تاسسات آب در روستاها و شهرهای کهگیلویه و بویراحمد تا امروز  وارد شده است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به خسارت‌های سیل در شهر قلعه رئیسی و دو خط انتقال در روستای «دالون» خاطرنشان کرد: این خط لوله ترمیم شد اما مجدد سیل این خط لوله را با خود برد و با عملیات مجدد در عرض ۲۴ ساعت این خط انتقال ترمیم شد و از این خط انتقال ۲۴ روستا آب شرب آنها تامین می شود.
برخه با بیان اینکه تاسیسات آبی دیشموک از مناطقی بود که دچار خسارت شد، تصریح کرد: با اقدام انجام شده برای ترمیم خط لوله انتقال آب در دیشموک تامین آب شرب برای آنها دنبال شد.
وی با اشاره به اصلاح روستاهای طسوج که در مناطق صعب العبور بودند، ادامه داد: مشکلات این مناطق ترمیم و اصلاح شد اما سیل سبب شد تا ۳ هزار متر لوله در روستای کره از توابع شهرستان دنا سبب تخریب شد که تلاش داریم با جمع آوری لوله ها با همکاری بسیج سازندگی و حمل آنها، مشکلات این روستا حل شود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به مشکلات سیل در یاسوج و گرفتگی لوله ها و انتقال گل و لای در خط انتقال مشکلات برطرف شد، بیان کرد: با همکاری استاندار و معاون عمرانی چشم انتظار پیگیری خسارات از طریق ستاد بحران کشور هستیم تا بتوان جبران خسارت از سیل را داشت، در این راستا مشکلات سیل در «سیلاب و کلوار» خسارت زیادی وارد کرد و باید ارزیابی شود.
انتهای پیام

source

توسط postbin