ایسنا/زنجان رئیس ستاد اقامه نماز جمعه استان زنجان گفت: نماز ظهر عاشورا روز دوشنبه (۱۷ مردادماه) در میادین اصلی استان زنجان برگزار خواهد شد.
حکمعلی اسماعیلی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به جزئیات برگزاری نماز ظهر عاشورا امسال، عنوان‌ کرد: اقامه نماز ظهر عاشورا در شهر زنجان در محل میدان انقلاب و در سایر شهرای توابع استان نیز در محل میادین اصلی شهر برپا خواهد شد.
وی افزود: آیت‌الله علی خاتمی، نماینده ولی‌فقیه در استان، امامت نماز ظهر عاشورا را بر عهده دارد و در شهرهای تابعه نیز امام جماعت همان منطقه نماز ظهر عاشورا را اقامه خواهد کرد.
اسماعیلی با اشاره به نحوه قرارگیری آقایان و بانوان در نماز ظهر عاشورا، تصریح کرد: در شهر زنجان از میدان انقلاب به سمت امامزاده سیدابراهیم(ع)، محل اقامه نماز بانوان و از میدان به سمت پیاده‌راه سبزه‌میدان محل اقامه نماز آقایان خواهد بود. همچنین از میدان انقلاب به طرف خیابان سعدی وسط نیز به صورت تقسیم شده آقایان و بانوان به اقامه نماز خواهند پرداخت.
رئیس ستاد اقامه نماز جمعه استان زنجان با اشاره به همزمانی برپایی‌ دسته عزاداری هیئت رزمندگان اسلام زنجان با نماز ظهر عاشورا، خاطرنشان کرد: دسته عزاداری هیئت رزمندگان اسلام قبل از اقامه نماز به عزاداری خواهند پرداخت و سپس برای اقامه نماز به نمازگزاران ملحق خواهند شد.
انتهای پیام

source

توسط postbin