اصفهان- مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان از جاری شدن سیلاب در نجف آباد و خوانسار در پی بارش‌های همرفتی عصر امروز خبر داد.
منصور شیشه فروش شامگاه چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بارندگی‌های همرفتی و رگباری تابستانه عصر امروز و اوایل شب در سنگ‌سفید خوانسار، گلپایگان و نجف آباد منجر به جاری شدن سیلاب و آبگرفتگی مغازه‌ها، معابر و مراکز عمومی شد و خساراتی به بخشی از منازل مسکونی وارد کرد.
وی با بیان اینکه بارش‌ها دهق و علویجه و بهارستان در جنوب شهر اصفهان را نیز فراگرفت، افزود: همچنین توفان گردوغبار محور سگزی کوهپایه را عصر امروز در نوردید که در شهرک صنعتی دهق کاهش شعاع دید و گردوخاک به شبکه های برق خسارت وارد کرد.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با بیان اینکه حوادث عصر امروز خسارت جانی نداشته است، خاطرنشان کرد: عوامل امدادی نسبت به بازگشایی مسیرها، تخلیه آب از معابر و منازل اقدام کردند و نیروهای کمکی از اصفهان اعزام شدند و همچنان در حال تخلیه آبگرفتگی از منازل و معابر در مناطق درگیر هستند.
شیشه فروش ادامه داد: موج بارندگی در ساعات آینده در مناطق مرکزی ادامه دارد و فردا هم غرب و مناطق مرتفع در اوایل شب و عصر بارش های رگباری خواهند داشت که به مردم و به ویژه عشایر و دامداران توصیه می‌کنیم از تردد در حاشیه مسیل‌ها و رودخانه‌ها خودداری کرده و از چرای دام در مناطق مستعد سیل بپرهیزند.
وی ابراز داشت: سیلاب عصر امروز منجر به ابگرفتگی ۲۲ واحد مسکونی در نجف اباد و خوانسار شد.
به گزارش خبرنگار مهر بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان میانگین بارش همرفتی عصر امروز در نجف آباد ۲۷ میلیمتر و در اصفهان ۹ میلیمتر بوده است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin