ایسنا/کرمان نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان گفت: فعالان و فرهیختگان اجتماعی به عنوان بازوان توانمند دولت، یکی از مصادیق عینی توسعه و مشارکت های مردمی کشور هستند که با بسترسازی و ایجاد شرایط ساختاری مناسب در قالب سازمان‌های مردم نهاد و تشکل های اجتماعی، در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی فعالیت می کنند.
حجت الاسلام و المسلمین حسن علیدادی سلیمانی امروز ۲۳ مردادماه در نشست هم اندیشی سازمان‌های مردم نهاد استان کرمان به مناسبت هفته ملی تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی اظهار کرد: طبق قانون اساسی کشور، در فعالیت های اقتصادی یک بخش دولت و دو بخش دیگر یعنی «بخش خصوصی» و «مردم و تعاونی ها» هستند که خود بیانگر آن است که نقش مردم در این سازمان‌ها چندین برابر از دولت است.
وی با اشاره به اهمیت نقش و حضور مردم در تشکل‌ها گفت: بدون مردم هیچ حرکتی به نتیجه نخواهد رسید و ویژگی تشکل‌ها خودجوش بودن و با انگیزه بودن آنهاست که با وجود تمام سختی‌ها انگیزه رسیدن به هدف و حل کردن مشکلات در آنها ادامه دار است.
امام جمعه کرمان با تاکید بر اینکه تشکل های مردمی در هر ملتی نماد توسعه یافتگی آن جامعه است، افزود: فعالان و فرهیختگان اجتماعی به عنوان بازوان توانمند دولت، یکی از مصادیق عینی توسعه و مشارکت های مردمی کشور هستند که با بسترسازی و ایجاد شرایط ساختاری مناسب در قالب سازمان‌های مردم نهاد و تشکل های اجتماعی، در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی فعالیت می کنند.
علیدادی سلیمانی با تاکید بر اینکه باید بستری برای ورود خیرین به سازمان‌های مردم نهاد به منظور افزایش هم افزایی در این مجموعه ها فراهم شود، گفت: این حضور خیرین در تشکل‌ها سبب خواهد شد که هر دو گروه با کمک یکدیگر یک مسیر را برای رسیدن به هدف طی کنند و امیدواریم مراکز تصمیم ساز و تصمیم گیر با همتی بالا همه تشکل‌ها را همراه و منسجم کنند.
انتهای پیام

source

توسط postbin