تبریز – استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به عزم دولت سیزدهم برای هدایت منابع بانکی به سمت اشتغال و کارآفرینی، گفت: دولت درصدد حذف بخشنامه‌ها و ضمانت‌های دست و پاگیر در سیستم بانکی است.
به گزارش خبرگزاری مهر، عابدین خرّم روز سه شنبه در حاشیه همایش یاوران اشتغال کمیته امداد آذربایجان شرقی در جمع خبرنگاران، با تأکید بر اهتمام بانک‌ها در اعطای تسهیلات اشتغال‌زایی به قشر نیازمند، افزود: با توجه به نظارت مؤثر کمیته امداد بر روند اشتغال قشر محروم و هزینه‌کرد تسهیلات اشتغال مددجویان، باید در راستای توانمندسازی و اشتغال‌زایی قشر مستضعف سخت گیری نشود.
وی اضافه کرد: قرار دادن قشر محروم در مسیر توانمندسازی و خودکفایی و اشتغال‌زایی، مأموریت بسیار مهمی است و این خدمت الهی باید به صورت روان و آسان در اختیار قشر محروم قرار گیرد.

خرّم اظهار کرد: موفقیت کمیته امداد در سال ۱۴۰۰، در سال جدید با قوت و کارنامه درخشان‌تری ادامه خواهد داشت، چرا که دولت سیزدهم قطعاً خود را مکلف به اشتغال‌زایی قشر محروم می‌داند.

وی با تأکید بر اینکه جوانان و نوجوانان باید از بدو آموزش، در مسیر اشتغال و کارآموزی قرار گیرند، افزود: یکی از وظایف سیستم آموزشی تأمین نیاز کارآفرینی و اشتغال جوانان و تبدیل کردن فرهنگ کار و تلاش به ارزش اجتماعی است.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین از خدمات کمیته امداد به محرومان و مستضعفان قدردانی کرد و گفت: رسالت و مأموریت کمیته امداد، مقدس و الهی است و رفع و رجوع امور مستضعفان دارای ثواب گران‌سنگی است
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin