ایسنا/فارس معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در خصوص کشت سبزیجات و برنج با فاضلاب در حاشیه این کلانشهر و برخی از شهرستان‌ها، گفت: تمام موارد تخریب و امحا شده و اکنون سطح زیر کشت فاضلاب نداریم.
عباس رضائیان‌زاده چهارشنبه ۲۶ مرداد در جمع خبرنگاران عنوان کرد: برای هفته دولت ۲۰ پروژه بهداشتی در سطح فارس داریم که شامل مرکز جامع خدمات سلامت و پایگاه‌های سلامت است. 
او با بیان اینکه در زمینه بهداشت محیط بعد از سال‌ها فعالیت در مردادماه موفق به اخذ گواهی ایمنی اب شیراز شدیم، افزود: ۴ شهر در ایران موفق به دریافت این گواهی شدند و آب آشامیدنی شیراز از نخستین مرحله تا پایان تست می‌شود و کاملا آب استاندارد و سالمی است. 
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین در خصوص کشت سبزیجات و برنج با فاضلاب در حاشیه شهر شیراز و برخی از شهرستان‌ها عنوان کرد: تمامی موارد با ۸ هکتار کشت برنج که اول این هفته تخریب شد امحا شده و اکنون سطح زیر کشت فاضلاب نداریم همچنین به طور جدی زمین‌های کشت با فاضلاب مانیتور می‌شود تا اگر مجدد شروع شد تخریب شود.  
رضائیان‌زاده با بیان اینکه در بحث تغذیه یک میلیون و ۲۰۰ هزار قرص آهن برای آهن یاری میان مدارس و دانش‌آموزان توزیع شده است گفت: ۲۹ هزار و ۲۳۶ نفر بیمار فشار خونی که از بیماری مطلع نبودند در طرح سنجش فشار خون متوجه شدند همچنین در دیابت هم غربالگری ۸۲ هزار نفری داشتیم که ۸ هزار و ۷۰ نفر دیابتی که از دیابت اطلاع نداشتند و ۴ هزار نفر در قبل از دیابت بودند شناسایی شده است.  
بازگشت خدمات درمانی به روال عادی
مهرداد شریفی، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز با بیان اینکه در سال‌های گذشته در درمان اولویت با کرونا بوده است، اظهار کرد: از ابتدای امسال بقیه خدمات درمانی به مردم روی روال افتاده و همزمان با مدیریت کرونا بقیه خدمات بیمارستان‌های دولتی و خصوصی فعال است. 
او با بیان اینکه همه اتاق عمل‌ها فعال شدند و از ابتدای امسال بیش از ۴۶ هزار عمل جراحی انجام شده است گفت: مراجعه به بیمارستان‌های ما بدون نگرانی از کرونا انجام می‌شود. 
شریفی با بیان اینکه اصلی‌ترین وظیفه درمان نظارت است که در بخش خصوصی و دولتی جدی گرفته شده است عنوان کرد: نظارت بر مراکزی که دخالت در حوزه درمان دارند انجام می‌شود و در حوزه‌های مختلف ۲۶۰۰ پرونده به مراجع قضایی تحویل دادیم و ۶۰ مرکز غیرمجاز پلمب شدند. 
استفاده از ظرفیت فارس در زمینه گیاهان دارویی
جواد راعی، معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز از کاهش یک سوم زمان صدور برای پروانه‌ها و کاهش یک سوم زمان برای مجوز کارخانه‌های موادغذایی خبر داد و گفت: از ابتدای سال بیش از ۲۵۰۰ پروانه صادر یا تمدید شده است. 
او بر تشکیل کارگروه ویژه گیاهان دارویی و داروهایی گیاهی تاکید کرد و گفت: این امر همواره مورد توجه دانشگاه بوده که از ظرفیت استان برای تولید دارو استفاده شود. 
راعی با بیان اینکه طرح دارویار با همکاری کلیه دانشگاه در استان فارس پیگیری شده است گفت: ۲ هزار ۳۷۲ بازرسی از داروخانه‌های استان انجام شده با هدف اینکه این طرح به صورت مفید و قابل اجرا پیگیری شود. 
انتهای پیام

source

توسط postbin