اصفهان – فرمانده انتظامی شهرستان فلاورجان از دستگیری سه قاچاقچی عتیقه در عملیات مأموران این فرماندهی و کشف ۳ قطعه کوزه سفالی با قدمت تاریخی از مخفیگاه متهمان خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ مرتضی هادیان اظهار داشت: مأموران فرماندهی انتظامی شهرستان فلاورجان در پی دریافت گزارش‌های مردمی مبنی بر فعالیت ۳ نفر در زمینه حفاری غیرمجاز و قاچاق اشیا عتیقه موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.
وی افزود: مأموران پس از انجام تحقیقات تخصصی و بررسی‌های علمی، مخفیگاه قاچاقچیان عتیقه را شناسایی و طی هماهنگی با مرجع قضائی وارد محل شده و مشاهده کردند که ۳ نفر با استفاده از بیل و کلنگ و هیلتی درحال حفاری چاه هستند.
فرمانده انتظامی شهرستان فلاورجان خاطر نشان کرد: در این عملیات مأموران تعداد یک عدد کوزه سالم و دوعدد کوزه شکسته که به گفته کارشناسان میراث فرهنگی دارای قدمت تاریخی و مربوط به دوران باستان هستند را از قاچاقچیان کشف کردند.
سرهنگ هادیان با بیان اینکه اشیای تاریخی به اداره میراث فرهنگی شهرستان انتقال یافتند تصریح کرد: در این رابطه هر ۳ قاچاقچی عتیقه دستگیر و برای انجام اقدامات قانونی تحویل مرجع قضائی شدند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin