شهردار تهران با بیان اینکه وضعیت تهران در بخش بهداشت و درمان مناسب نیست، گفت: در مجموعه شهرداری تهران به اصل خدمت و کمک در حوزه بهداشت و درمان قائل و پایبند هستیم.
به گزارش خبرگزاری مهر، جلسه بررسی وضعیت بهداشت و درمان شهر تهران با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران، بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت درمان آموزش پزشکی، محسن منصوری استاندار تهران و رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی عصر امروز شنبه ۲۹ مردادماه ۱۴۰۱ در محل ساختمان وزارت بهداشت برگزار شد.
زاکانی در این نشست با بیان اینکه وضعیت تهران در بخش بهداشت و درمان مناسب نیست، گفت: در مجموعه شهرداری تهران به اصل خدمت و کمک در حوزه بهداشت و درمان قائل و پایبند هستیم و این کمک می‌تواند در چند سطح انجام شود.
شهردار تهران خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط پایگاه‌های سلامت و خانه‌های بهداشت می‌توان شرایطی را فراهم کرد تا کمک به کف قاعده هرم اجتماعی را استمرار بخشیم و شرایطی را فراهم کنیم که به صورت فعال به شرایط بهداشت تهران نگاه کرد و از انفعال در این بخش دور شویم.
وی با بیان اینکه نزدیک‌ترین راه این است که ما قاعده مکمل سازی برای وزارت بهداشت را از سوی شهرداری دنبال کنیم و در قریب ۳۴۷ سرای محله، خانه‌های سلامت و کانون‌های جهادی سلامت محور کاری جدی و اساسی داشته باشیم و در جهت آگاهی بخشی و خدمت رسانی گام برداریم، اظهار کرد: نکته دیگر مواجهه با عناصری است که در قالب موضوعات کلی گنجانده می‌شود و می‌توان در این مسیر از ظرفیت دانشگاه‌ها بهره‌برد تا بتوانیم خدمات را در پایین‌ترین سطح ارائه کنیم و در یک فرآیند مشخص با غربالگری، بیماران را در ابتدای بیماری و ظهور و بروز علائم در سیر فرایند بیمارستانی قرار دهیم.
زاکانی عنوان کرد: در حوزه فناوری قاعده‌ای در تهران دنبال می‌شود تا وجهه فناوری به عنوان یکی از هویت‌های تهران بروز و ظهور پیدا کند و در این مسیر ظرفیت‌هایی در اختیار و عملیاتی است تا دانشگاه‌های نسل سوم بروز و ظهور جدی در متن جامعه داشته باشد.
شهردار تهران تصریح کرد: ظرفیت‌ها بسیار بالایی وجود دارد که می‌توان برای آن همکاری تعریف کرد و به عنوان مثال در حوزه خدمات، مسکن اساتید و خوابگاه‌های دانشجویی خدماتی را ارائه کنیم و در ادامه با وزارت بهداشت نیز تفاهم نامه همکاری تنظیم و به امضا رساند.
وی گفت: شرط رسیدن به این اهداف و اقدام در این مسیر، ایجاد دبیرخانه‌ای فعال در شهر تهران است تا پیوستگی‌هایی کاری خود و چهارچوب‌های کاری مشترک را در آن تعریف کنیم تا به پیشتازی در حوزه درمان برسیم.
زاکانی خاطرنشان کرد: امروز جوهره انقلابی دولت، مجلس و قوه قضائیه و دیگر دستگاه‌ها در صحنه است، ما در شهرداری تهران آماده هستیم و به وزیر بهداشت نیز اعلام کردم از این فرصت می‌توان استفاده کرد تا از آلام مردم بکاهیم.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin