نخست وزیر بلژیک روز دوشنبه هشدار داد که زمستان‌های بسیار سختی در انتظار تمام اروپاست.
به گزارش فارس، «الکساندر دی‌کرو» نخست وزیر بلژیک هشدار داد که زمستان بسیار سختی در انتظار اروپاست.
به گزارش بلومبرگ، وی در سخنانی گفت: «زمستان‌های آتی برای تمام بخش‌های اروپا بسیار سخت خواهند بود».
دی کرو اضافه کرد: «با افزایش قیمت انرژی، برخی از بخش‌ها با سختی‌های خطرناکی مواجه خواهند بود».
نخست وزیر بلژیک گفت: «خطر بزرگی که از پیامدهای جنگ در اوکراین به شمار می‌آید،‌ فروپاشی همبستگی اروپایی‌ها بوده که به افزایش قیمت‌ انرژی منجر خواهد شد».
دی‌کرو گفت: «اگر از همدیگر در این زمان سخت حمایت کنیم می‌توانیم از این بحران عبور کنیم».
از سوی دیگر، «فردی فاسلر» رئیس پلیس سوئیس روز شنبه هشدار داد در صورتی که کمبود انرژی در زمستان آتی روی دهد،‌ ممکن ست مردم در سوئیس به سوی اغتشاش بروند.
وی که با روزنامه بلیک صحبت می‌کرد، افزود: «قطعی برق پیامدهای بسیار جدی به همراه خواهد داشت. شرایطی را تصور کنید زمانی که ما دیگر قادر به خارج کردن پول از خودپردازها نبوده و قادر به پرداخت بهای کالای خریداری شده در فروشگاه یا بنزین در پمپ بنزین‌ها نیستیم. گرمکن‌ها دیگر کار نمی‌کنند و خیابان‌ها همگی در تاریکی باشند. در این شرایط امکان دارد که تصور کنیم مردم شورش کنند».
اگر چه وی گفت که انتظار ندارد چنین اتفاقی بیفتد اما افزود که مردم باید برای بدترین سناریو آماده باشند.
فاسلر اضافه کرد: «سوئیس به صورت فعال خود را برای تهدید کمبود انرژی در زمستان آماده می‌کند. تامین انرژی در مرکز توجه قرار دارد».
مقام‌های سوئیس هشدار داده‌اند در صورتی که در فصل زمستان با کمبود گاز و برق مواجه شوند، محدودیت‌هایی برای مصرف ایجاد خواهند کرد.
پیش از این، «ورنر لوگینبول» رئیس کمیته فدرال برق سوئیس از شهروندان خواسته بود به ذخیره سازی شمع و هیزم برای زمستان آتی پرداخته و در صورت رفتن برق از آنها استفاده کنند.
از سال 2021، بهای انرژی در اروپا در پی افزایش سریع تقاضای جهانی، به شدت افزایش یافته است. پس از شروع حمله روسیه به اوکراین و اعمال چند بسته تحریمی علیه مسکو از سوی اتحادیه اروپا، اوضاع تامین انرژی در این قاره به طور قابل توجهی وخیم شده و کشورهای اروپایی را به تکاپو واداشته تا به دنبال جایگزین‌هایی برای منابع انرژی روسیه بیفتند.
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
ما را دنبال کنید.

source

توسط postbin