معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران از تهیه لیست آدرس منازل ۸۷۰۰ نفر از افراد دارای معلولیت جهت مناسب‌سازی خبر داد.
به گزارش ایسنا، حمیدرضا صارمی در باره بیست و هشتمین جلسه ستاد مناسب سازی فضاهای شهری برای معلولین جسمی و حرکتی، گفت: مناسب سازی در سه فاز بوستان ها و فضای سبز، معابر و ابنیه شهرداری تهران انجام می شود که فاز  نخست پروژه های پایلوت مربوط به سال جاری در حال اجرا است. 
معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران ادامه داد: بر اساس شاخص های تدوین شده و ارزیابی صورت گرفته، پیشرفت عملیات مناسب سازی پروژه های پایلوت ۱۴۰۱ مناطق ۲۲ گانه، در حوزه مناسب سازی معابر ۵۶ درصد، ساختمان های شهرداری۶۰ درصد و بوستان ها ۵۵ درصد بوده است و شهرداران مناطق ۲۲ گانه، ملزم به تحویل نهایی فاز اول پروژه های پایلوت مناسب سازی سال ۱۴۰۱ تا ۱۵ آبان ماه سال جاری شده اند.
صارمی افزود: علی رغم محدودیت های بودجه ای که اکنون با آن مواجه هستیم، علاوه بر تکالیف برنامه جامع مناسب سازی، لیست آدرس منازل ۸۷۰۰ نفر از افراد دارای معلولیت را همراه با نوع معلولیت آن ها به شهرداری های مناطق ارسال کردیم تا همزمان با اجرای برنامه جامع، هر منطقه به صورت پایلوت دو محور که مشرف به بالاترین فراوانی منازل این عزیزان و جانبازان عالیقدر است را مناسب سازی کنند.
بنا بر گزارش روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، معاون شهردار تهران در پایان با اشاره به مصوبات این جلسه گفت: در جلسه مذکور قرار شد، معاونت شهرسازی و معماری نسبت به هماهنگی با معاونت های ذیربط به منظور ایجاد سامانه پایش پروژه های مناسب سازی اقدام کند و همچنین به دستور معاون هماهنگی و امور مناطق، نماینده ای از سوی وی به منظور رصد اقدامات مناطق ۲۲ گانه در زمینه مناسب سازی تعیین شود. ضرورت بازنگری دستورالعمل تشکیل کمیته های مناسب سازی و تعریف پست سازمانی برای دبیران مناسب سازی مناطق توسط معاونت هماهنگی و امور مناطق نیز از دیگر مصوبات جلسه بود.
انتهای پیام

source

توسط postbin