در این مطلب می‌خواهیم در مورد اتوبار و باربری صحبت کنیم و به شرح خدمات هر یک بپردازیم.
به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، در دنیای پر تلاطم امروزی دیگر باربری و اسباب کشی به مانند گذشته سخت و پر استرس نیست و کار باربری و اتوبار به یک صنعت تبدیل شده است. امروزه اتوبارها و باربری‌های زیادی در تهران و دیگر نقاط کشور مشغول به فعالیت هستند و خدمات متعددی را ارائه می‌دهند. در این مطلب می‌خواهیم در مورد اتوبار و باربری صحبت کنیم و به شرح خدمات هر یک بپردازیم.
باربری چیست؟
در عصر حاضر باربری به یک صنعت تبدیل شده است و به سازمانی که جابه‌جایی هر نوع شی یا موجود زنده‌ای را انجام دهد باربری می‌گویند. در واقع باربری‌ها انسان، حیوان، کالا و جنس را از یک مکان جغرافیایی به یک مکان دیگر حمل می‌کنند. باربری یا حمل و نقل یا همان Transport به چهار روش زمینی، هوایی، دریایی و ریلی یا کابلی انجام می‌شود. که در ادامه به شرح هر یک می‌پردازیم:
باربری ریلی: هنگامی که جابه‌جایی از طریق قطار و دیگر وسایل نقلیه ریلی انجام می‌شود به آن باربری ریلی گفته می‌شود.
باربری هوایی: زمانی که انتقال و جابه‌جایی از طریق خطوط هوایی و هواپیما انجام شود به آن باربری هوایی می‌گویند.
باربری زمینی: انتقال بار از طریق جاده‌ها و خطوط ی را باربری زمینی می‌گویند که بیشترین بارها و کالاها از این طریق جابه‌جا می‌شوند.
باربری دریایی: هنگامی که انتقال از طریق دریا و وسایل نقلیه دریایی انجام شود به آن باربری دریایی می‌گویند.
خدمات باربری
امروزه باربری‌ها خدمات متعددی را ارائه می‌دهند که این خدمات شامل موارد گوناگونی مانند بسته بندی اثاثیه منزل، اعزام کارگر باربری، ارسال انواع ماشین‌های سبک و سنگین، چیدمان اثاثیه منزل، نظافت و موارد دیگر از این دست است. اگر در شمال تهران زندگی می‌کنید فقط کافی است با باربری شمال تهران تماس بگیرید تا تمام این خدمات را به راحتی دریافت کنید.
معرفی شرکت باربری و اتوبار تهران
اتوبار چیست؟
اتوبار یک کلمه فرانسوی بوده و از ترکیب دو کلمه اتو به معنی ماشین و بار به معنی حمل و نقل تشکیل شده است. در واقع اتوبارها تنها انتقال بار از طریق زمینی را انجام می‌دهند. اتوبار تهران عموما وظیفه حمل بار از تهران به تمام نقاط ایران از طریق زمینی را بر عهده دارد. اتوبارها انواع ماشین‌ها را در اختیار دارند و بر اساس نیاز مشتری نوع ماشین را مشخص کرده و برای حمل بار ارسال می‌کنند. عموما نوع ماشین براساس نوع بار، حجم بار، فاصله مبدا تا مقصد تعیین می‌شود.
تفاوت اتوبار و باربری
همان طور که مشاهده کردید باربری و اتوبار هر دو حمل بار را انجام می‌دهند و در ظاهر شبیه به هم هستند، اما این دو بسیار با هم تفاوت دارند که در ادامه به بیان آن می‌پردازیم:
اولین تفاوت باربری و اتوبار در نوع ماشین است، عموما باربری‌ها به تمام انواع ماشین‌های باری دسترسی دارند. اما اتوبارها در این زمینه محدودیت داشته و برای حمل بارهایی با وزن بالا، ماشین لازم را در اختیار ندارند.
اتوبارها تنها حمل و انتقال کالا به شیوه زمینی را انجام می‌دهند، اما باربری‌ها در این زمینه محدودیتی نداشته و حمل کالا به صورت زمینی، ریلی، هوایی و دریایی را به بهترین شکل ممکن انجام می‌دهند.
اتوبارها عموما امکانات لازم برای حمل بار و اسباب کشی درون شهری را در اختیار دارند و اگر قصد حمل بار بین شهری را دارید باید به باربری مراجعه کنید.
بیمه و بارنامه در باربری الزامی است و برای حمل بار از باربری بارنامه دریافت می‌کنید. این امر موجب می‌شود تا هزینه جابه‌جایی شما کمی بیشتر شود اما در عوض سلامت بار شما تضمین شده است. همچنین با وجود بیمه نامه اگر خسارتی به اجناس شما وارد شود، بیمه خسارت را پرداخت کرده و ضرری به کارفرما وارد نمی‌شود.
یکی دیگر از تفاوت‌های بارز باربری و اتوبار در نوع خدماتی است که ارائه می‌دهند. باربری‌ها دارای نیروی خدماتی بوده که اموری مانند حمل بار، بسته بندی اثاثیه منزل، نظافت و … را در اختیار داشته و متناسب با نیاز کارفرما نیرو اعزام می‌کنند. اما اتوبارها دارای نیروی خدماتی نیستند.
آنچه در این مطلب به آن پرداختیم ارائه معرفی اجمالی باربری و اتوبار است و خدمات هر یک را برشمردیم. در این مطلب بیان شد که بین باربری و اتوبار بر خلاف تصور تفاوت‌های بارزی وجود دارد و نباید آن دو را با هم یکی دانست. در نتیجه متناسب با نیاز خود باید یکی از این دو را انتخاب کنید.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin