ساری- استاندار مازندران با اشاره به آزادسازی ۳۰۰ هکتار از عرصه های جنگلی از تصرف گفت: دست سودجویان به منابع طبیعی را از بازو قطع خواهیم کرد.
به گزارش خبرنگار مهر، سید محمود حسینی پور دوشنبه شب در برنامه تلویزیونی مازرونی شو با اشاره به افتتاح ۹۳۵ پروژه عمرانی با ارزش بیش از چهار هزار و ۴۷۰ میلیارد تومان، تکمیل ورزشگاه شهید وطنی را از جمله طرح‌ها بیان کرد و گفت: پس از دستور رئیس جمهور نسبت به تکمیل این ورزشگاه اقدام و برنامه ریزی شد و این زمین پس از ۳۹۳ روز افتتاح شد.
وی به جایگاه مازندران در برنامه‌های اقتصادی دولت اشاره و وزن مازندران را در تقویت کریدور بین المللی شمال – جنوب بی همتا دانست و گفت: در سایه توجه ملی ترانزیت از بندر امیراباد طی یکسال گذشته رشد ۱۱۵ درصدی داشته است.
استاندار مازندران تحول خواهی و تلاش جهادی و بهره گیری از ظرفیت نخبگان و مردم را از جمله راهبردها و رویکردهای دولت کنونی بیان کرد و گفت: جراحی اقتصادی از اقدامات شجاعانه دولت بود و مازندران توانست با برنامه ریزی درست و ذخیره سازی محصولات اساسی، نقش خود را در حفظ امنیت غذایی به خوبی ایفا کند.
حسینی پور با بیان اینکه ۵۰۰ روستای استان به عنوان پایلوت برای فعال سازی اقتصاد روستا مشخص شده است، ادامه داد: دولت تلاش‌های زیادی برای رونق اقتصادی به خرج داده است و ملاک ارزیابی مدیران نیز حضور در صحنه و ارتباط بی واسطه با مردم است زیرا مدیریت پشت میزی نمی‌خواهیم.
استاندار مازندران با اشاره به تاکید رئیس جمهور برای مبارزه با کوه خواری و جنگل خواری و تهیه بانک اطلاعاتی از تعرضات به عرصه‌های طبیعی جنگلی گفت: طی شش ماه گذشته ۳۰۰ هکتار از عرصه‌های طبیعی و جنگلی از تصرف خارج شده است و قول می‌دهیم دست سودجویان را از بازو قطع کنیم.
وی همچنین به فعالیت قرارگاه مبارزه با جنگل خواری و کوه خواری اشاره کرد و گفت: این قرارگاه به زودی وارد فاز عملیاتی می‌شود.
حسینی پور در بخشی از سخنانش با بیان این که ۱۱۴ واحد صنعتی و تولیدی با دستور رئیس جمهور در راستای احیای واحدهای نیمه تعطیل تولیدی و صنعتی، فعال شدند، گفت: بازگشت این واحدها به تولید سبب ایجاد اشتغال برای هزار و ۴۰۰ نفر شد و برای پیشگیری از تعطیلی واحدها ۱۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شد.
استاندار مازندران راه اندازی کارخانه‌های تعطیل شده را از اقدامات دولت مردمی ذکر کرد و گفت: تاکنون از تعطیلی ۳۰۰ واحد تولیدی جلوگیری شده است.
وی حمایت از سرمایه گذاران را از دیگر اولویت‌ها ذکر کرد و شمار پروژه‌های نیمه تمام را سه هزار و ۵۰۰ طرح برشمرد و گفت: برای تکمیل این طرح‌ها تلاش می‌شود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin