قم- مرجع تقلید شیعیان گفت: افزایش قدرت و عزت امت اسلامی در سایه وحدت و یکپارچگی گروه‌های مقاومت اسلامی به دست آمده و همه ما باید مواظب فتنه انگیزی و اختلاف افکنی بدخواهان امت اسلامی باشیم.
به گزارش خبرگزاری مهر، آیت الله حسین نوری همدانی در دیدار شیخ نعیم قاسم قائم‌مقام دبیرکل حزب‌الله لبنان، ضمن تسلیت ایام صفر با اشاره به اهمیت مقاومت در برابر استکبار و رژیم غاصب صهیونیستی گفت: باید فرهنگ جهاد و شهادت طلبی بین مسلمانان و مجاهدان اسلامی همواره زنده و جریان داشته باشد.
مرجع تقلید شیعیان در ادامه افزود: رسول گرامی اسلام همواره مسلمانان را به مبارزه با طاغوت دعوت و تنها راه غلبه بر دشمنان را وجود همین روحیه بیان و فرمودند: «الْخَیْرُ کُلُّهُ فِی اَلسَّیْفِ وَ تَحْتَ ظِلِّ اَلسَّیْفِ وَ لاَ یُقِیمُ اَلنَّاسَ إِلاَّ اَلسَّیْفُ وَ اَلسُّیُوفُ مَقَالِیدُ اَلْجَنَّةِ وَ اَلنَّارِ‏»؛ همه خوبی‌ها در شمشیر و در زیر سایه شمشیر است و مردم جز به وسیله شمشیر استوار نشوند و شمشیرها کلید بهشت و جهنم است.
وی اتحاد و همدلی بین گروه‌های مقاومت را یکی از عوامل تضعیف و زوال رژیم غاصب اسرائیل عنوان و تصریح کرد: افزایش قدرت و عزت امت اسلامی در سایه وحدت و یکپارچگی گروه‌های مقاومت اسلامی به دست آمده و همه ما باید مواظب فتنه انگیزی و اختلاف افکنی دشمنان و بدخواهان امت اسلامی باشیم.
آیت الله نوری همدانی با انتقاد از سازش کاری برخی از سران مرتجع و شخصیت‌های اسلامی، اظهار داشت: خداوند در آیات متعددی از قرآن منافقان دو رو را مورد مذمت قرار داده است. امروز کسانی که حقیقت اسلام را درک نکرده‌اند، چشمان خود را بر روی ظلم‌ها و کودک کشی رژیم غاصب صهیونیستی بسته و راه اختلاف افکنی در بین صفوف امت اسلامی را در پیش گرفته‌اند.
وی اجتماع عظیم اربعین حسینی را عامل مهمی در وحدت میان مسلمین جهان عنوان نموده و افزود: باید محبت به خاندان رسول گرامی اسلام و ترویج فرهنگ حق جویی و شهادت طلبی در این ایام نشر و تبلیغ شود تا به سلطه جویی دشمنان جهان اسلام پایان داده شود.
آیت الله نوری همدانی در پایان این دیدار ضمن تقدیر از زحمات مجاهدان اسلام به ویژه حزب الله لبنان بیان داشت: امروز گروه‌های مقاومت با جانفشانی و ایثارگری در مقابل رژیم جعلی اسرائیل ایستاده و از کیان اسلامی دفاع می‌کنند. بحمدالله پیروزی‌های حزب الله لبنان تحت اشراف و هدایت سید حسن نصر الله مایه مباهات و سربلندی مسلمانان و آزادگان جهان اسلام می‌باشد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin