وزارت دفاع روسیه امروز با صدور بیانیه ای از برگزاری رزمایش نظامی مشترک این کشور با نیروی دریایی چین در دریای ژاپن خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر ،وبگاه «نیوی ریکاگنیشن» به نقل از خبرگزاری تاس از برگزاری رزمایش مشترک نیروهای دریایی روسیه و چین در دریای ژاپن خبر داد.
به گزارش خبرگزاری تاس، وزارت دفاع روسیه امروز چهارشنبه با صدور بیانیه ای در این خصوص اعلام کرد که نیروی دریایی روسیه و چین قرار است رزمایش نظامی مشترکی را در دریای ژاپن برگزار کنند.
بر اساس اعلام این خبرگزاری، این رزمایش در حاشیه برگزاری رزمایش بزرگ روسیه به نام «وستوک -۲۰۲۲» برگزار خواهد شد.
بیانیه صادره از سوی وزارت دفاع روسیه در این خصوص اضافه کرد که نیروهای دریایی دو کشور در آب‌ ها و مناطق ساحلی دریای ژاپن و دریای «اوخوتسک» (Okhotsk) به برگزاری این تمرین نظامی خواهند پرداخت. در این رزمایش نظامی مشترک، شماری از شناورها، ناوچه‌ های موشک انداز روسیه و چین با پوشش هوایی جنگنده‌ های روسیه این رزمایش را برگزار می کنند.
این در حالی است که وزارت دفاع روسیه روز دوشنبه هفته جاری با انتشار بیانیه‌ ای اعلام کرد که رزمایش راهبردی «وستوک -۲۰۲۲» اول سپتامبر در منطقه نظامی شرق روسیه آغاز خواهد شد و در این رزمایش بیش از ۵۰ هزار نیروی نظامی شرکت خواهند کرد.
در بیانیه وزارت دفاع روسیه آمده بود: رزمایش وستوک -۲۲ از اول تا هفتم سپتامبر، برگزار خواهد شد، تحت فرماندهی رئیس ستادکل نیروهای مسلح فدراسیون روسیه و با تمرین‌ های عملی و اقدامات تهاجمی و دفاعی در ۷ مکانِ منطقه نظامی شرق.
بنا بر بیانیه وزارت دفاع روسیه، در این رزمایش اعضای سازمان پیمان امنیت جمعی (CSTO) و سازمان همکاری شانگهای (SCO) و همچنین مقامات سایر کشورهای شریک مانند جمهوری آذربایجان، الجزایر، ارمنستان، بلاروس، هند، قزاقستان، قرقیزستان، چین، لائوس، مغولستان، نیکاراگوئه، سوریه، تاجیکستان شرکت خواهند کرد.
به گفته وزارت دفاع روسیه، بیش از ۵۰ هزار نیروی نظامی، بیش از ۵ هزار واحد سلاح و تجهیزات نظامی، از جمله ۱۴۰ هواپیما، ۶۰ کشتی و قایق در این رزمایش شرکت خواهند کرد.
آخرین رزمایش وستوک (شرق) در سال ۲۰۱۸ در مقیاسی بزرگ و با حضور ۳۰۰ هزار نیروی نظامی برگزار شد. ارتش چین نیز برای نخستین بار در این رزمایش شرکت کرد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin