بنا به اعلام مقامات آمریکا، مفقود شدن کودکان مهاجر بدون همراه در این کشور به پدیده ای تکراری تبدیل شده است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، دهها کودک مهاجر که والدین خود را به همراه ندارند، در هوستون آمریکا ناپدید شده اند.
بنا به گفته مقامات دولت آمریکا، در پی ابراز نگرانی پلیس هیوستون در مورد ناپدید شدن کودکان مهاجر در شهر تگزاس، مقامات فدرال و محلی در تلاشند تا ردی از نزدیک به ۱۲ کودک مهاجر بدون همراه را، که مفقود شده اند، بیابند.
به گفته یکی از مقامات وزارت بهداشت و خدمات انسانی آمریکا، اوایل تابستان امسال نیز یک کارآگاه پلیس هیوستون پس از پی بردن به الگوی گم شدن کودکان مهاجر از خانه‌های حامیان مالی خود در ایالات متحده، به وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده در این باره هشدار داد.
وزارت بهداشت و خدمات انسانی آمریکا در بررسی‌های خود دریافت که از اواخر سال گذشته میلادی تاکنون، ۵۷ کودک مهاجر بدون همراه در هیوستون مفقود شده اند.
بحران مفقود شدن کودکان مهاجر بر چالش‌های دولت «جو بایدن» رئیس‌جمهور ایالات متحده در فاصله دو ماه مانده به انتخابات میان دوره‌ای کنگره می‌افزاید. زیرا آمریکا با شمار بی‌سابقه‌ای از کودکان مهاجر بدون همراهی مواجه است که به مرز جنوب غربی وارد این کشور می‌شوند و باید به سرعت و به شکلی ایمن به حامیان مالی در ایالات متحده سپرده شوند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin