سفیر آمریکا در ایالات متحده گفت که واشنگتن به طور غیرقانونی مذاکرات مربوط به پیمان جدید کاهش سلاح‌های استراتژیک با روسیه را با از سرگیری فعالیت‌های بازرسی پیوند می‌دهد.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، رسانه‌های آمریکایی به تازگی گزارش دادند که کاخ سفید معتقد است واشنگتن نمی‌تواند با روسیه در مورد یک پیمان برای جایگزینی استارت جدید در سال ۲۰۲۶ مذاکره کند، مگر اینکه بازرسی‌ها از سایت‌های تسلیحات هسته‌ای این کشور تحت همین پیمان کنونی از سر گرفته شود.
آنتونوف در واکنش به این اخبار به رسانه‌ها گفت: ما چنین رویکردی را ناعادلانه می‌دانیم. طرف آمریکایی معنای گفت‌وگوی کنترل تسلیحات، از جمله توسعه یک توافقنامه جدید برای جایگزینی استارت را به غلط تفسیر کرده است.
سفیر روسیه تاکید کرد که سیاست تحریم ایالات متحده علیه روسیه، در کانون مشکلات مربوط به از سرگیری بازرسی‌های استارت است. آنتونوف گفت: این سیاست تحریم، عملا به کشورمان اجازه نمی‌دهد تا در خاک آمریکا بازرسی انجام دهیم.
همچنین دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین روز چهارشنبه گفت که ایالات متحده و روسیه باید بحث و گفت‌وگو را در مورد پیمان استارت جدید و بدون هیچگونه امتیازی از سر بگیرند، اما هنوز پیشرفت قابل توجهی در این زمینه حاصل نشده است.
اوایل ماه اوت آندری بلوسوف، معاون هیئت روسیه در کنفرانس بررسی پیمان منع گسترش تسلیحات گفت که ایالات متحده عجله‌ای ندارد که موانع پیش روی بازرسی‌های روسیه از تأسیسات هسته‌ای آمریکا را تحت پیمان استارت جدید برطرف کند.
از سوی دیگر معاون وزیر امور خارجه آمریکا در امور کنترل تسلیحات و امنیت بین‌المللی در ۲۵ اوت گفت که رایزنی‌های بین ایالات متحده و روسیه در مورد پیمان استارت جدید به دلیل وضعیت فعلی در اوکراین متوقف شده است.
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
ما را دنبال کنید.

source

توسط postbin