شیراز – استاندار فارس گفت: کمیته ویژه جهت بررسی وضعیت و شرایط صنایع تبدیلی فارس متشکل از جهاد کشاورزی، اقتصاد و دارایی، اتاق بازرگانی و سازمان صمت تشکیل شود.
به گزارش خبرگزاری مهر، محمد هادی ایمانیه در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و کارگروه اقتصادی استان، گفت: صنایع تبدیلی یکی از ظرفیت‌های بزرگ استان است؛ چرا که گروه‌های وسیع‌تری از جامعه را درگیر می‌کند، اشتغال بالاتری ایجاد و هزینه کمتری در پی دارد.
وی ادامه داد: همچنین در صورت لزوم کنسرسیومی با حضور بانک‌های استان برای تأمین تسهیلات مورد نیاز صنایع تبدیلی تشکیل شود.
استاندار فارس اظهار داشت: شرکت شهرک‌های صنعتی فارس نیز اعلام کند که برای صنایع تبدیلی چه در شیراز و چه دیگر شهرستان‌ها چه برنامه‌ای دارند.
نماینده عالی دولت در فارس گفت: ضرورت دارد که مسائل و مشکلات واحدهای صنایع تبدیلی راکد و نیمه فعال استان در کلینیک صنعتی که برای عارضه یابی واحدهای صنعتی، توسط شرکت شهرهای صنعتی و سازمان صمت استان ایجاد شده مورد بررسی قرار گیرد.
ایمانیه افزود: در ارتباط با بحث جواز تأسیس و پروانه بهره برداری لازم است که پنجره واحدی مختص به این موضوع فعال شود و چند جلسه کارگروه رفع موانع تولید نیز به صنایع تبدیلی، در زمینه سرمایه گذاری، تسهیل و رفع مشکلات آنها اختصاص یابد.
استاندار فارس بیان کرد: اطلاعات مربوط به کارخانه‌های راکد و نیمه راکد استان که نیاز به شریک دارند در دسترس سرمایه گذاران قرار گیرد تا آنان با توجه به ارزش افزوده‌ای که در این زمینه وجود دارد، برای ورود به این عرصه ترغیب شوند.
ایمانیه گفت: همچنین با توجه به کمبود آب در استان، واحدهای کشت و صنعت راه اندازی شود، البته مشروط به اینکه نحوه کشت خود را تغییر دهند، آب مورد نیاز آنان تأمین می‌شود و از مازاد آب حاصل از تغییر کشت، به آنان کمک شود که در کنار آن، صنعت دیگری هم راه‌اندازی کنند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin