سنندج- رئیس حوزه هنری کردستان گفت: نخستین سوگواره عکس «قاب اربعین» همزمان با آغاز حرکت های کاروان های زائرین از مرز باشماق مریوان برگزار می شود.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی حوزه هنری انقلاب اسلامی کردستان، امین مرادی اظهار کرد: برگزاری پیاده روی اربعین به عنوان یکی از مهمترین اجتماعات بشری در دنیا مطرح شده است و ثبت و ضبط این رویداد عظیم یکی از ضرورت‌های مهم به شمار می‌رود.
وی با اشاره به اینکه امسال برای اولین بار مرز باشماق مریوان در استان کردستان میزبان زائرین است، افزود: این مهم می‌تواند زمینه ساز معرفی بخشی از ظرفیت‌ها و استعدادهای استان شده و در نهایت این اقدام پیام آور وحدت، همدلی و همگرایی است.
رئیس حوزه هنری کردستان گفت: بهره‌مندی از ظرفیت‌های بالای فرهنگی و هنری در راستای انعکاس میزبانی شایسته کردستانی‌ها از زائران در دستور کار حوزه هنری استان قرار گرفته و در این راستا فعالیت‌های مختلفی انجام می‌شود.
وی با بیان اینکه تمام این مسیر مملو از خاطرات و لحظات به یادماندنی است، اعلام کرد: می‌توان از دریچه قاب دوربین عکاسی بخشی از این ظرفیت‌های مهم را ثبت و ضبط کرد.
مرادی با اشاره به برگزاری سوگواره عکس قاب اربعین از سوی حوزه هنری استان کردستان در دو بخش حرفه‌ای و تلفن همراه، افزود: تمام علاقه مندان می‌توانند عکس‌های خود را با موضوع پیاده روی اربعین از مرز باشماق مریوان به این سوگواره ارسال کنند.
وی به موضوعات سوگواره اشاره کرد و گفت: راهپیمایی از پایانه مرزی باشماق تا کربلای معلی، استقبال مردم مناطق کردنشین از زائرین، برپایی موکب ها برای عزاداران حسینی، پرچم‌های همراه زائران، پرچم بر دست کودکان و جلوه‌های وحدت و همدلی از جمله مهمترین موضوعات برای ارسال اثر به این سوگواره است.
رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان یادآور شد: علاقه مندان می‌توانند در دو بخش عکس با تلفن همراه و عکس حرفه‌ای آثار خود را به این سوگواره ارسال کنند که در بخش عکس با تلفن همراه هر شرکت کننده می‌تواند پنج عکس را به دبیرخانه سوگواره ارسال کند.
وی با اشاره به دیگر مقررات برگزاری این رویداد هنری، یادآور شد: عکس‌هایی که صرفاً در محدوده مرز ایران و داخل کشور عراق گرفته شده باشند پذیرفته می‌شوند، عکس‌ها باید رنگی و بدون ویرایش ارائه شوند و در بخش حرفه‌ای هر عکاس می‌تواند در مجموع ۱۰ عکس به دبیرخانه سوگواره ارسال کند.
مرادی آخرین مهلت ارسال آثار را ۹ مهرماه ۱۴۰۱ اعلام کرد و افزود: علاقه مندان باید آثار خود را به شماره ۰۹۲۲۲۱۶۰۶۶۵ در فضای مجازی یا آدرس سنندج – خیابان شهید تعریف – پایین‌تر از بیمارستان شهید قاضی – حوزه هنری استان کردستان ارسال کرده و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۸۷۳۳۲۴۳۶۲۴ تماس بگیرند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin