معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی از طرح تشویقی برای زائرانی که زودتر ۲۳ شهریورماه برمی‌گردند خبر داد و گفت: هر زائری که از پایانه‌های مرزی ۶گانه به سمت داخل کشور بیاید، نه‌تنها مشمول ۷۵ درصد افزایش قیمت بلیت اتوبوس نمی‌شود؛ بلکه با ۵۰ درصد قیمت مصوب قبلی بلیت تهیه خواهد کرد.
به گزارش ایرنا، «شهریار افندی زاده» معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی و رئیس کمیته حمل و نقل ستاد مرکزی اربعین در یک برنامه تلویزیونی گفت: وزارت راه و شهرسازی در ۲ بخش فعالیت‌های خود را در این چند ماه دنبال کرد. یکی بحث زیرساخت‌ها بود. بر این اساس، تمام محورهای مواصلاتی به پایانه‌های مرزی و خود این پایانه‌ها ارتقا یافت و بهسازی شد. وزارت راه نزدیک به ۱۴۰۰ میلیارد تومان در این بخش هزینه کرد. 
وی اضافه کرد: موضوع دیگر، بحث حمل و نقل است. اتفاقات چند روز اخیر نشان داد که پیش‌بینی‌ها درست است و نزدیک به ۵ میلیون نفر می‌روند و ۵ میلیون برمی‌گردند. علاوه بر این، نمی‌دانیم که هر روز چند نفر می‌روند و همین موضوع کار ما را سخت می‌کند. ظرفیت ما در بخش ریلی و هوایی محدود است؛ شبکه ریلی ما به سمت اهواز و کرمانشاه یک خطه است و در مورد بخش هوایی نیز به دلیل محدودیت‌هایی که در فرودگاه نجف و بغداد وجود دارد، پیش‌بینی ۲۰۰ هزار جابه‌جایی را داریم که می‌تواند تا ۳۰۰ هزار نفر نیز افزایش پیدا کند؛ بنابراین بخش اصلی حمل و نقل، ظرفیت جاده‌ای است. 
افندی زاده درباره مشکلاتی که برای زائران پاکستانی به وجود آمده بود، گفت: در ابتدا قرار بود که این زائران از طریق جاده‌ها وارد شوند، اما بعد از مدتی قرار شد که فقط از طریق شبکه هوایی بیایند، این موضوع تا روز گذشته در هاله‌ای از ابهام بود و امروز مشخص شد که امکان ورود از طریق جاده‌ها نیز وجود دارد. با این حال به دنبال حل مشکل این زائران هستیم. 
وی از یک طرح تشویقی برای زائرانی که زودتر برمی‌گردند خبر داد و گفت: یک کار تشویقی انجام دادیم و گفتیم تا ۲۳ شهریورماه هر زائری که از پایانه‌های مرزی ۶ گانه به سمت داخل کشور بیاید، نه‌تنها مشمول آن ۷۵ درصد افزایش قبلی نمی‌شود؛ بلکه قیمت آن به ۵۰ درصد قیمت مصوب قبلی خواهد بود. برای مثال، اکنون قیمت تهران به مهران برای اتوبوس‌های ۴۵ نفره، ۲۴۵ هزار تومان است که با ۷۵ درصد افزایش محاسبه شده است، قیمت برگشت نه‌تنها آن ۷۵ درصد افزایش را ندارد و به عددی حدود ۱۶۰ هزار تومان می‌رسد، بلکه به قیمت نصف آن یعنی ۸۰ هزار تومان به فروش می‌رسد. 
افزایش ظرفیت پروازها به عراق
افندی زاده از افزایش ۵۰ درصدی ظرفیت هوایی خبر داد و گفت: سازمان هواپیمایی فروش بلیت از طریق نمایندگی و دفاتر را ممنوع کرده است، چرا که بحث‌های چارتری به وجود می‌آمد. شرکت‌های ایرلاین فقط می‌توانند از طریق سایت خود بفروشند و یا اینکه این کار به صورت حضوری انجام شود. ما سعی کردیم مجوز تعداد پروازها را افزایش بدهیم و اکنون تعداد پروازها به ۱.۵ برابر تعداد عادی رسیده است. ظرفیت ما در هفته حدود ۱۲۰ پرواز بود و اکنون به ۱۸۰ پرواز رسیده است. 
وی ادامه داد: البته قرار شده است که رئیس سازمان هواپیمایی امروز به کشور عراق برود تا ظرفیت بیشتری بگیریم. با این حال، عمده محدودیت‌ها به دلیل محدودیت ما در فرودگاه نجف است. همان‌طور که می‌دانید ۹۰ درصد زائران دوست دارند که به نجف بروند و ۱۰ درصد به بغداد می‌روند. این نسبت باید کمی تغییر کند. اگر بتوانیم نسبت‌ها را تغییر بدهیم می‌توانیم ظرفیت بیشتری داشته باشیم.   
 
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
ما را دنبال کنید.

source

توسط postbin