دفتر امور بشردوستانه سازمان ملل می‌گوید که بخش وسیعی از پاکستان بدلیل سیل آسیب دیده و این آسیب دیدگی ها بیشتر متوجه وضعیت کودکان است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، سازمان ملل متحد روز جمعه در گزارشی اعلام کرد که سیل ویرانگر در پاکستان باعث وقفه در تحصیل نزدیک به ۳.۵ میلیون کودک شده است.
در این گزارش که همزمان با سفر دو روزه آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد به پاکستان منتشر شد، آمده است که سیل به پناهجویان و آوارگان ساکن در این کشور جنوب آسیا نیز ضربه زده است.
دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد (OCHA) تخمین می‌زند که نزدیک به ۸۰۰ هزار پناهجو در مناطقی زندگی می‌کنند که وضعیت آنان به طور رسمی فاجعه بار اعلام شده است.
در این گزارش آمده است که تنها در استان سند در جنوب شرقی بیش از ۱.۲ میلیون هکتار از زمین‌های کشاورزی آسیب دیده و بیش از ۱.۵ میلیون خانه در سند آسیب دیده یا ویران شده است که این میزان تقریباً ۸۸٪ از کل پاکستان است.
این گزارش نشان می‌دهد که مراکز بهداشتی تحت تأثیر باران‌های شدید و سیل دچار چالش شده اند و دسترسی به امکانات بهداشتی، کارکنان مراقبت‌های بهداشتی، و داروهای ضروری و تجهیزات پزشکی بسیار محدود است.
به گفته اداره ملی مدیریت بلایای طبیعی، سیل‌های فاجعه‌بار پاکستان از ۱۴ ژوئن تاکنون جان ۱۳۹۱ نفر را گرفته است.
مقامات پاکستانی روز جمعه به گوترش گفتند که سیل‌های ویرانگر بیش از ۳۰ میلیارد دلار خسارت وارد کرده است و این کشور برای بازسازی زیرساخت‌های خود به کمک‌های بین المللی نیاز دارد.
آمارهای رسمی نشان می‌دهد که در مجموع ۱۲۷۲۲ نفر در اثر باران و حوادث ناشی از سیل در سراسر کشور مجروح شده اند. فصل باران‌های موسمی در پاکستان، مانند سایر کشورهای منطقه، معمولاً منجر به باران‌های شدید می‌شود، اما امسال مرطوب‌ترین فصل از سال ۱۹۶۱ بوده است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin