گرگان- رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای گفت: در سال گذشته ۱۲۰ هزار سرباز در کشور آموزش های مهارتی دیده و امسال هم به ۱۴۷ هزار سرباز آموزش داده خواهد شد.
به گزارش خبرنگار مهر، غلامحسین حسینی نیا عصر شنبه در شورای مهارت استان گلستان اظهارکرد: بزرگترین کارخانه‌ها بدون انسان‌های مهار چیزی جز آهن پاره چیز دیگری نیست.
رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای از تلاش برای شکل گیری نهضت مهارت آموزی در گام دوم انقلاب اسلامی خبرداد و افزود: با تاکیدات معمار کبیر انقلاب در گام نخست نهضت سواد آموزی شکل گرفت و با تاکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه کشور به پنجه‌هایی کارآمد نیاز دارد، سیاست مهارت آموزی را دنبال می‌کنیم.
وی بیان کرد: فاز جدیدی از فعالیت‌ها در سازمان فنی و حرفه‌ای شروع کردیم و در سفرهای رئیس جمهور با وجود تنگناهای اقتصادی دولت ۲۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای تجهیز مراکز فنی و حرفه‌ای و تکمیل پروژه‌های نیمه تمام اعتبار جذب شد.
حسینی نیا ادامه داد: در تلاش هستیم که از سه میلیون واحد صنفی در کشور، یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد صنفی مراکز آموزش جوارکارگاهی و بین کارگاهی راه اندازی کنند.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: سربازان که از پادگان خارج می‌شوند دو کارت پایان خدمت و کارتی هم به عنوان صلاحیت حرفه‌ای از سازمان فنی و حرفه‌ای دریافت می‌کند.
طبق گفته وی در سال گذشته ۱۲۰ هزار سرباز آموزش دیده و امسال هم به ۱۴۷ هزار نفر آموزش داده خواهد شد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin