ایسنا/خراسان شمالی معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی از برپایی یک هزار و ۱۷۴ کلاس چند پایه در این استان برای سال تحصیلی جدید خبر داد.
عصمت بدخشان در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: ۱۵ هزار دانش آموز طی سال تحصیلی جدید در مدارس چند پایه استان تحصیل خواهند کرد.
وی گفت: بیشترین مدارس چندپایه در منطقه شیروان و کمترین آن در شهرستان گرمه قرار دارد.
بدخشان اظهار کرد: در مقطع ابتدایی در این استان حدود 4 هزار کلاس درس برپا خواهد شد که یک هزار و ۱۷۴ کلاس به صورت چندپایه است.
وی بیان کرد: این تعداد از کلاس های چند پایه در قالب ۶۰۰ مدرسه است.
معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: برپایی کلاس‌های چند پایه بیشتر در مناطق صعب العبور، عشایری، محروم و مرزی استان در دستور کار قرار دارد.
وی با بیان اینکه مهمترین دلیل برپایی کلاس های چند پایه نبود دانش آموز کافی در آن منطقه برای برگزاری کلاس در پایه های مستقل و پراکندگی روستایی است، یادآورشد: بیشترین کلاس های درس چند پایه در مقطع ابتدایی تشکیل می‌شود.
به گزارش ایسنا، در سال تحصیلی جدید ۱۸۶ هزار و ۵۷۵ دانش آموز در کلاس های درس حضور خواهند داشت و ۳ هزار و ۶۰۰ معلم امر آموزش را در دست خواهند گرفت.
۲۴۹ مدرسه برای سال تحصیلی جدید آماده شده که این تعداد از مدارس، دارای ۹ هزار کلاس درس است.
طی امسال ۱۹ هزار و ۶۰۴ دانش آموز کلاس اول و ۱۸ هزار و ۹۲۸ دانش آموز پیش دبستانی دو در کلاس های درس استان حضور خواهند داشت.
انتهای پیام

source

توسط postbin