فرمانده دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش گفت: وجود شکاف و فاصله نسلی، باعث شده که نسل جوان از حقایق دفاع مقدس فاصله بگیرند؛ این حقایق و واقعیات با اسناد و مدارک بیان شود.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ارتش، امیر سرلشکر حسنی سعدی جانشین قرارگاه مرکزی خاتم الانبیا (ص) در آئین افتتاحیه نمایشگاه اسناد مدارک و پژوهش‌های دفاع مقدس در دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته در راستای جمع آوری و تدوین اسناد و پژوهش‌های دفاع مقدس گفت: فداکاری‌ها و ایثارگری‌های ارتش در دوران دفاع مقدس بسیار قابل توجه است و ضرورت دارد که این واقعیات به نسل‌های آینده انتقال یابد.
وی افزود: مجموعه‌ای متشکل از ۷۰ نفر از پیشکسوتان ارتش در دوران دفاع مقدس کتابی ۱۰ جلدی در خصوص نقش ارتش قبل از پیروزی انقلاب و در دوران پیروزی انقلاب و در دوران دفاع مقدس با اسناد و مدارک معتبر تدوین کرده اند که می‌تواند در بیان حقایق جنگ و دفاع مقدس بسیار مفید باشد.
جانشین قرارگاه مرکزی خاتم الانبیا (ص) در پایان گفت: دانشجویان دافوس در راستای مطالعات هشت سال دفاع مقدس باید در هرماه تحصیل خود یک سال جنگ را مورد بررسی قرار دهند و ابهاماتی که در این خصوص وجود دارد با پرسش و پاسخ و انجام پژوهش و تحقیق مرتفع سازند.
امیر سرتیپ حسین ولیوند، فرمانده دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش نیز در این مراسم ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن هفته دفاع مقدس با تأکید بر ضرورت انتقال حقایق جنگ به نسل جوان گفت: وجود شکاف و فاصله نسلی، باعث شده که نسل جوان از حقایق دفاع مقدس فاصله بگیرند و این تکلیفی مضاعف بر عهده ما است که این حقایق و واقعیات را با اسناد و مدارک بیان کنیم.
وی با اشاره به تحقیقات صورت گرفته در دافوس آجا در حوزه دفاع مقدس گفت: ما در دافوس در حوزه دفاع مقدس کار علمی و مطالعات و پژوهش‌های دقیق را در دستور کار خود داریم و هرگز دچار اعمال سلیقه و داستان سرایی از دفاع مقدس نیستیم بلکه به دنبال روشنگری مبتنی بر واقعیات هستیم.
در پایان این مراسم نمایشگاه اسناد، مدارک و پژوهش‌های دفاع مقدس با حضور امیر سرلشکر حسین حسنی سعدی جانشین قرارگاه مرکزی خاتم الانبیا (ص) افتتاح شد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin