سخنگوی وزارت خارجه چین در اشاره به پرتاب موشکی اخیر کره شمالی، بی‌توجهی آمریکا نسبت به نگرانی‌های امنیتی قانونی پیونگ‌یانگ را یادآور شد.
به گزارش ایسنا، به نقل از وبسایت وزارت خارجه چین، وانگ ونبین، سخنگوی این وزارتخانه با اشاره به پرتاب موشک بالستیک کره شمالی در روز یکشنبه، ابراز امیدواری کرد که طرفین مناقشه در شبه‌جزیره کره راهکار سیاسی را انتخاب کرده و با گفت‌وگو و رایزنی، به نگرانی‌های امنیتی یکدیگر رسیدگی کنند.
این سخنگو با اشاره به رزمایش‌های اخیر آمریکا و متحدانش در این منطقه، مدعی شد که به نگرانی‌های امنیتی قانونی و منطقی کره شمالی پاسخی داده نشده است.
وی افزود: آمریکا باید مسئولانه عمل کرده، از اقدامات تقابلی خودداری کرده و شرایط ازسرگیری گفت‌وگوهای معنی‌دار را فراهم کند
ونبین همچنین با اشاره به اظهارات ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین مبنی بر کاهش کانال‌های ارتباطی میان پکن و کی‌یف نسبت به قبل، گفت: اوکراین شریک استراتژیک ماست و همکاری‌های ما در حوزه‌هایی مانند کشاورزی، زیرساخت ومقابله با همه‌گیری کرونا در جریان است.
او ادامه داد: موضع پکن در مناقشه اوکراین مشخص و منسجم است. ما همواره از یک رویکرد عادلانه و بی‌طرف و صلح حمایت کرده و به روش خودمان، نقشی سازنده در تنش‌زدایی ایفا می‌کنیم.
 
انتهای پیام

source

توسط postbin