ایسنا/آذربایجان شرقی سرپرست فدراسیون دوچرخه سواری کشور گفت: تور بین المللی دوچرخه سواری ایران-آذربایجان فرصت دیده شدن فرهنگ خطه آذربایجان را فراهم کرده است.
رسول هاشم کندی عصر چهارشنبه، ششم شهریورماه در مراسم افتتاحیه سی و پنجمین دوره تور بین المللی دوچرخه سواری ایران-آذربایجان که با حضور نمایندگان اتحادیه جهانی دوچرخه سواری در تبریز برگزار شد، اظهار کرد: وقتی از برگزاری ۳۵ دوره از یک تور ورزشی صحبت می‌شود، باید بنیانگزاران و پیشکسوتان آن را یاد کرد و از آن‌ها تقدیر به عمل آورد.
به گزارش ایسنا، وی افزود: پیشکسوتانی چون گوهرخانی، فکرآزاد، خدایاری، هوشیار و فیروزی چندین سال برای برگزاری این تور زحمت کشیدند.
وی ادامه داد: اولین دوره این تور دوچرخه سواری در سال ۱۳۶۵ برگزار شد و حتی جنگ هم در آن دوران نتوانست آن را به وقفه بیندازد.
هاشم کندی با تاکید بر این‌که این تور که نماد غیرت آذربایجان و تبریز است را باید حفظ کنیم، گفت: برگزاری تورهای دوچرخه سواری به واسطه این‌که ادارات کل مختلفی با آن درگیر می‌شوند، چالش برانگیز است اما به جهت این سختی‌ها است که حلاوت‌ها و پتانسیل‌هایی ایجاد می‌شود که در سایر ورزش‌ها وجود ندارد.
وی افزود: تورهای دورچرخه سواری به واسطه این‌که در معابر و نقاط گردشگری برگزار می‌شوند، فرصتی برای دیده شدن فرهنگ یک شهر به وجود آورده و تمامی برگزارکنندگان این تورها در کنار اهداف ورزشی، اهداف فرهنگی و اجتماعی را هم دنبال می‌کنند.
وی با تاکید بر این‌که شروع مجدد این تور پس از وقفه دو ساله نیاز به یک همت مضاعف و همکاری بیشتری داشت، افزود: آرزومندیم شاهد رقابت سالم، جذاب و بدون حادثه باشیم.
انتهای پیام

source

توسط postbin