کاشان – امام جمعه کاشان گفت: بازسازی و توسعه عتبات عالیات تکریم شعائر دینی است.
به گزارش خبرنگار مهر حجت الاسلام والمسلمین سیدسعید حسینی شامگاه شنبه در دیدار با جمعی از کارگزاران و مسئولان ستاد بازسازی عتبات عالیات با اشاره به خدمات ماندگار سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به جامعه اسلامی اظهار داشت: یکی از این خدمات تأسیس ستاد بازسازی عتبات عالیات بود که در قالب این ستاد کمک‌های مردمی برای این مهم جمع‌آوری شد.
وی با اشاره به سابقه منطقه کاشان در ارادت به ائمه معصومین ابراز داشت: در زمینه بازسازی عتبات عالیات هم مردم و خیرین منطقه کاشان و آران و بیدگل خوش درخشیدند.
امام جمعه کاشان با بیان اینکه بازسازی و توسعه عتبات عالیات تکریم شعائر دینی است، تصریح کرد: اینگونه خدمات برای خیرین همانند باقیات صالحاتی است که تا نسل‌های آینده خود را هم از آن از لحاظ معنوی بهره مند می‌کند.
وی بازسازی عتبات عالیات را به نوعی خدمت به فرهنگ و آموزه‌های دین مبین اسلام دانست و گفت: عمران و آبادانی عتبات کار بسیار بزرگی است که هم مردم و هم ائمه و هم خداوند از آن راضی هستند.
حجت الاسلام حسینی با اشاره به تفکر و رفتارهای وهابیت در مقابله با ارزش‌های ناب ائمه اطهار افزود: وهابیت متأسفانه حرم بقیع را تخریب کرد چراکه دشمن فهمید که این حرم های مطهر چه نقشی در راهنمایی و ارشاد مسلمین دارد.
وی با اشاره به مشکلات اقتصادی مردم تاکید کرد: درست است که موکب‌های زیر نظر ستاد بازسازی عتبات عالیات در ایام اربعین خدمات ماندگاری به زوار امام حسین (ع) ارائه کردند ولی باید این خدمات به گونه‌ای باشد که افشار ضعیف جامعه بتوانند راحت تر به سفر عتبات عالیات مشرف شوند.
نماینده ولی فقیه در منطقه کاشان با اشاره به تلاش و مجاهدت موکب ها در طول سال به خصوص در هنگام بحران‌های طبیعی مثل سیل و زلزله خاطرنشان کرد: عظمت کار مواکب در همین خدمت بی مزد و منت به همه انسان‌ها از همه قشرها و گروه‌ها است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin