ایسنا/همدان مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان‌ونوجوانان استان همدان از برگزاری بیش از ۹۵۴ برنامه در هفته ملی کودک در همدان خبر داد.
بهناز ضرابی‌زاده پنجشنبه ۱۴ مهرماه در جمع خبرنگاران، به تشریح برنامه‌های هفته ملی کودک و روز جهانی کودک در همدان پرداخت و گفت: قصه‌گویی، کتابخوانی، اجرای نمایش، کاردستی، بازی و سرگرمی و کارگاه‌های داستان‌نویسی و شعرخوانی از جمله این برنامه‌ها است.
وی ادامه داد: همچنین کارگاه‌های ویژه اعضاء و خانواده‌ها، برگزاری اردوی یک روزه، پرواز بادبادک‌ها، مسابقات مختلف فرهنگی، ادبی و هنری، برگزاری کارگاه‌های تجربه مادر و کودک، پخش فیلم و انیمیشن و رونمایی از دو کتاب حوزه کودکان و نوجوانان از اعضاء ارشد کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان همدان دیگر برنامه‌ها هستند.
ضرابی‌زاده با بیان اینکه برنامه‌هایی نیز برای مناطق محروم و کمتر برخوردار در نظر گرفته شده است، اظهار کرد: در هفته ملی کودک کتابخانه‌های سیار به روستاها اعزام می‌شوند و علاوه بر اجرای برنامه‌های مختلف در امانت کتاب نیز فعالیت می‌کنند.
وی با اشاره به اینکه از ۱۶ تا ۲۲ مهرماه هفته ملی کودک نامگذاری شده است، تصریح کرد: کودکان ارزشمندترین سرمایه ملی هر جامعه هستند و این هفته فرصتی است تا علاوه بر توجه خانواده‌ها به کودکان‌ونوجوانان، متولیان امر نیز این هفته را گرامی داشته و توجه به حقوق شهروندی، اجتماعی و برنامه‌ریزی‌های کلان فرهنگی و هنری مورد توجه این قشر را ارج نهند. 
این مقام مسئول با بیان اینکه در این هفته باید مسئولان به نیازهای ویژه کودکان اندیشیده و توجه کنند، مطرح کرد: امسال با شعار “حال خوش کودکی، رنگ خوش زندگی” به استقبال هفته ملی کودک خواهیم رفت.
ضرابی‌زاده در ادامه گفت: هدف از برگزاری برنامه‌های ذکر شده توجه افکار عمومی به نیازها و خواسته‌های کودکان، ارتقاء سطح دانش فعالان حوزه کودک، معطوف کردن مسئولان و جامعه به نیازهای کودکان و معرفی کانون و ظرفیت‌های آن به جامعه‌ است.
وی با اشاره به اینکه برنامه‌ها در دو حوزه برای کودکان و درباره کودکان برگزار خواهد شد، بیان کرد: در این هفته ارائه خدمات رایگان فرهنگی، هنری و ادبی در کلیه مراکز استان، نمایش فیلم در سینما کانون با تخفیف ۶۵ درصد ویژه مدارس، ثبت‌نام رایگان در کتابخانه‌های کانون، جشن ویژه کودک همراه با شادپیمایی و عرضه محصولات در مرکز کانون انجام می‌شود.
ضرابی‌زاده با بیان اینکه برگزاری کارگاه‌های رایگان ستاره‌شناسی و نجوم نیز از دیگر برنامه‌ها است، ادامه داد: کودک کارت‌هایی در اختیار کودکان قرار خواهیم داد تا به مدت یک ماه از اماکن گردشگری با تخفیف ویژه استفاده کنند.
وی با اشاره به اینکه در میز خدمت نماز جمعه فردا حضور خواهم داشت، افزود: جشن آغاز هفته کودک در دبستان شاهد خیرساز اخوان، نقاشی هزار متری در برخی از مدارس همدان، برگزاری مرحله استانی جشنواره قصه‌گویی با حضور ۲۲ قصه‌گوی برتر، برگزاری پیک امید در یکی از روستاهای ملایر با اهدای ۳۰۰ جلد کتاب، اجرای بازی‌های کودکان در شهرستان بهار و بازدید اعضای فراگیر از اماکن گردشگری همدان از برنامه‌هایی است که برای این هفته تدارک دیده شده است‌.
ضرابی‌زاده در ادامه با بیان اینکه ۱۰ کتابخانه سیار در استان وجود دارد که هر کدام در ماه به ۲۲ روستا اعزام می‌شوند، اضافه  کرد: همچنین سه کتابخانه پستی داریم که برای این مدت ویژه برنامه‌های مختلفی دارند.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان‌ونوجوانان استان همدان با اشاره به اینکه در حال حاضر سینما کانون تعطیل نیست و به زودی برنامه‌های جدیدی هم برای آن داریم، بیان کرد: کتاب‌های کتابخانه‌های کانون در هر فصل شارژ و کتاب‌های جدید وارد کتابخانه‌ها می‌شوند. 
وی درباره جذب اعتبارات کانون مطرح کرد: جذب اعتبارات در سال‌های اخیر خیزش بیشتری داشته و در سفر هیات دولت به استان نیز ۱۶ میلیارد تومان برای کانون اعتبار در نظر گرفته شد، به عبارتی جذب‌ اعتبارات نسبت به سال‌های قبل رشد بالای صد در صدی داشته به طوری که تمام پروژه‌های نیمه تمام تکمیل شده است.
ضرابی‌زاده با بیان اینکه در دو سال اخیر بیش از ۴۱ هزار جلد کتاب وارد کتابخانه‌های کانون استان شده است، گفت: کانون همدان جزء استان‌های برتر در کسب نشانه‌های ملی و بین‌المللی است و در بخش ادبی به ویژه در داستان‌نویسی کودکان‌ونوجوانان استعدادهای خوبی در همدان وجود دارد.
انتهای پیام

source

توسط postbin