ایسنا/همدان استاندار همدان گفت: در حوزه جوانی جمعیت و حمایت از خانواده باید فرهنگ‌سازی صورت بگیرد و پرداخت وام یک مُسکّن است.
علیرضا قاسمی‌فرزاد پنجشنبه ۲۱ مهرماه در سومین جلسه ستاد جوانی جمعیت و حمایت از خانواده استان همدان، اظهار کرد: اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت امر مسلم ماست اما به پیش‌نیاز احتیاج دارد.
قاسمی‌فرزاد تصریح کرد: جمعیت از عوامل و عناصر قدرت یک کشور است و اگر یک کشور سایر مؤلفه‌های قدرت را داشته اما جمعیت کارا، مؤثر و تحصیل کرده نداشته باشد، دچار مشکل خواهد شد.
وی با بیان اینکه از ابعاد مختلف باید خانواده و جوانی جمعیت را مورد توجه قرار دهیم، مطرح کرد: ما باید فرهنگ و خودباوری را جا بیندازیم و رویکردمان به تشکل‌های مردمی باشد و تا حد امکان و توانایی به تشکل های مردمی روی بیاوریم.
استاندار همدان خاطرنشان کرد: خانواده‌ها در قدیم اعتقاد داشتند خداوند فرزند می‌دهد و روزی آن را هم عطا می‌کند اما اسرائیل که جرثومه فساد است، در دهه ۵۰ تبلیغ کرد که دو فرزند کافی است و کم کم تک فرزندی را رواج دادند و بعد گفتند بچه اصلاً برای چیست؟ 
قاسمی‌فرزاد تاکید کرد: باید فرهنگ را درست کنیم و وام دادن، مسکن است بنابراین تشکل‌های مردمی و دستگاه‌های اداری مانند آموزش‌ و پرورش نقش کلیدی در این زمینه دارند.
وی ادامه داد: تشکل‌های مردمی باید در حوزه طلاق ورود کنند و از طلاق بی دلیل جلوگیری شود. باید به بحث ازدواج آسان توجه داشته باشیم، برخی اوقات آنقدر مانع ایجاد می‌کنیم که مقدمه ازدواج از آن، سخت‌تر است.
فاطمه ستاری‌نوید، مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری همدان نیز در این جلسه اظهار کرد که ۵۰۰۰ خانم و آقای مجرد در دستگاه‌های دولتی استان مشغول به کار هستند.
انتهای پیام

source

توسط postbin