رئیس هیئت مذاکره کننده دولت نجات ملی یمن با اعلام رسمی پایان آتش بس گفت که علت تمدید نشدن آتش بس لجاجت ورزی کشورهای متجاوز در مقابل مطالبات انسانی و حقوقی ملت یمن بود.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، «محمد عبدالسلام» رئیس هیئت مذاکره کننده دولت نجات ملی یمن با اعلام رسمی پایان آتش بس گفت که علت تمدید نشدن آتش بس لجاجت ورزی کشورهای متجاوز در مقابل مطالبات انسانی و حقوقی ملت یمن بود.
وی افزود: غیر ممکن است که کشورهای عضو ائتلاف متجاوز از ذهنیت سلطه جویانه خود کوتاه بیایند و منافع ملی و قومی خود را بر منافع آمریکا و انگلیس دو کشوری که از ادامه تجاوزات و محاصره یمن منتفع شده اند، ترجیح دهند.
عبدالسلام تاکید کرد که آتش بس به سبب مخالفت بدون دلیل کشورهای متجاوز با مطالبات انسانی و حقوق طبیعی مردم یمن مبنی بر بازگشایی فرودگاه بین المللی صنعا و بندر الحدیده و جلوگیری از بهره مندی از ثروت نفت و گاز کشور برای پرداخت حقوق همه کارمندان یمنی پایان یافت و تمدید نشد.
پیش از این نیز رئیس هیئت مذاکره کننده دولت نجات ملی یمن در گفتگو با هماهنگ کننده سیاسی اتحادیه اروپا تاکید کرده بود که ائتلاف متجاوز مسئول شکست مذاکرات آتش بس و تشدید اوضاع انسانی در یمن است.
گفتنی است، آتش بس در یمن زیر نظر سازمان ملل از ۲ آوریل به مدت ۲ ماه برقرار شد و پس از آن ۲ بار نیز تمدید شد و روز یکشنبه گذشته، (دوم اکتبر) به پایان رسید.
پیش از این «مهدی المشاط» رئیس شورای عالی سیاسی یمن در دیدار با «هانس گروندبرگ» فرستاده سازمان ملل به یمن و هیئت همراه، تاکید کرده بود که پرداخت حقوق کارمندان دولت و بازنشستگان خواسته اساسی است و اگر این اتفاق رخ ندهد ما با تمدید آتش بس موافقت نخواهیم کرد و موافقت ما با آتش بس بدون بهبود شرایط، به منزله موافقت با ادامه محاصره و جنگ علیه ملت عزیز یمن است، ظلم حاصل از محاصره علیه مردم یمن در مقایسه با خواسته‌های انسانی ساده بسیار بزرگ است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin