نخست وزیر اسبق رژیم صهیونیستی در سخنانی فاش کرد که عادی‌سازی روابط برخی از کشورهای عربی با تل‌آویو با موافقت و چراغ سبز عربستان سعودی صورت گرفته است و ریاض در مسیر سازش تدریجی با این رژیم گام نهاده است.
به گزارش روز دوشنبه ایرنا، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسبق رژیم صهیونیستی در مصاحبه با شبکه سی ان ان گفت، اولین چیزی که باید اعتراف کنیم این است که عربستان سعودی از قبل روند عادی سازی تدریجی را آغاز کرده است، زیرا در سال ۲۰۱۸ و قبل از امصای توافق “ابراهیم” در سال ۲۰۲۰، سعودی‌ها حریم هوایی عربستان را به روی صدها هزار اسرائیلی باز کردند که درپی این تصمیم این افراد توانستند به کشورهای حاشیه خلیج فارس پرواز کنند و این یک تصمیم کاملاً سنجیده بود.
وی همچنین افزود: به هیچ وجه توافق ابراهیم با اعراب بدون رضایت عربستان امکان پذیر نبود، بنابراین ریاض به سمت عادی سازی حرکت می‌کند و من فکر می‌کنم که در این مسیر پیش می‌رود.
نتانیاهو در ادامه تاکید کرد: اگر بار دیگر در انتخابات انتخاب شوم، عادی سازی روابط با عربستان سعودی هدف دیپلماتیک اصلی من خواهد بود. 
«میراف میخائیلی» وزیر حمل و نقل رژیم صهیونیستی پیشتر در سخنانی به رویکرد سازشکارنه سعودیها با این رژیم که به زیان آرمان و حقوق ملت فلسطین است، اشاره و تصریح کرده بود: “اقدامات با عربستان – به عنوان بخشی از روند سازش- در ارتباط با پرواز هواپیماهای اسرائیلی بر فراز خاک این کشور که می تواند طول پروازها را کاهش دهد، در جریان است. این چه خبر خوبی است، اینطور نیست؟” 
او در عین حال افزود که “در حال حاضر نمی توان انتظار نتایج را داشت، اما این کار در حال انجام است”.
وزیر حمل و نقل رژیم صهیونیستی گفت: “من معتقد به حل و فصل درگیری اسرائیلی ها و فلسطینی ها از طریق یک سازش منطقه ای هستم. تلاش می کنم که از وسایل حمل و نقل استفاده کنم. این اهرم بسیار مهمی برای تقویت این روابط برای رسیدن به این هدف است.” 
دولت «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا در تلاش برای توافق و عادی سازی روابط عربستان و رژیم صهیونیستی است؛ موضوعی که در ماه گذشته میلادی برای نخستین بار تارنمای »اکسیوس» از آن پرده برداشت و رسانه‌های رژیم صهیونیستی نیز به تازگی گزارش های بسیاری درباره تحول در روابط عربستان و این رژیم منتشر می کنند.
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
ما را دنبال کنید.

source

توسط postbin