ایسنا/کردستان استاندار کردستان گفت: میراث معنوی دفاع مقدس باید از یادها نرود و یادمان های این دوران ماندگار و تثبیت شوند.
زارعی کوشا امروز شنبه (۱۴ آبان) در جلسه راهیان نور استان در سالن شهدای گمنام استانداری گفت: کردستان در بحث راهیان نور هم نقش میزبان و هم نقش اعزام کننده زائران را دارد و این مسئولیت استان را دو چندان می کند.
وی ضمن اشاره به لزوم کار فرهنگی قوی برای زنده نگه داشتن ارزش های دوران دفاع مقدس افزود: یک وظیفه معنوی متوجه ما می باشد و باید نقش استان کردستان در جنگ تحمیلی نشان داده شود. استاندار کردستان بیان کرد: ما اسطوره های بزرگی از دوران جنگ داریم اما به خوبی به این اسطوره ها در کارهای فرهنگی و هنری پرداخته نشده است اما در کشورهای دیگر برخی از فرهنگ ها به دنبال اسطوره سازی برای خود هستند.
وی، برای تدوین برنامه هایی در راستای نگهداری یادمان ها و زائر سراهای استان و همچنین بودجه برای این اماکن، دستور داد و گفت: نگهداری و تجهیز یادمان ها و زائر سراها در برنامه های استان دیده و پیش بینی شود.
زارعی کوشا فعالیت در زمینه نگه داشتن ارزش های دفاع مقدس را باقیات صالحات نامید و از مسئولین استان خواست تا به طور جدی پیگیر مسائل در این حوزه باشند.
انتهای پیام

source

توسط postbin