سرپرست فدراسیون شمشیربازی گفت: بازیکنان جوان ما جسارت حمله کردن نداشتند  و باید از لحاظ تاکتیک با آنها کار شود. 
به گزارش ایسنا، علیرضا پورسلمان در حاشیه جام جهانی شمشیربازی سایر تهران در مورد عملکرد جوانان ایران که موفق به کسب مدال تیمی نشدند، بیان کرد: با توجه به سابقه‌ای که در اسلحه سابر داریم، انتظار داشتیم که تیم جوانان بر روی سکو برود و این نشان می‌دهد که ما باید در تیم جوانان کار فنی انجام بدهیم. بازیکنان ما جسارت بازی کردن ندارند و بازی ریسکی انجام می دهند و جسارت حمله کردن ندارند. همچنین حریف روی آنها تاثیر زیادی دارد و این نشان می‌دهد که ما باید کار روانی و تاکتیکی جدی بر روی تیم جوانان انجام دهیم. ما باید تیم جوانان را در کنار تیم بزرگسالان رشد دهیم. 
پور سلمان در پاسخ به این پرسش که چه مدت زمان نیاز است تا پشتوانه قوی برای سابر ساخته شود؟ گفت: ما باید از کمیت،  کیفیت را در بیاوریم. تعداد بازیکنان سابر ما خوب است اما تعداد رقابت‌های داخلی آن حاکم است. امسال یک المپیاد استعدادیابی برگزار کردیم و دیگر هیچ مسابقه‌ای نداشتیم. باید مسابقات داخلی و لیگ را بیشتر کنیم و همچنین اردوهای مشترکی بین تیم جوانان و بزرگسالان برگزار کنیم تا این بازیکنان جوان ما با بزرگسالان تنه به تنه شوند و این به رشد آنها کمک می کند. 
سرپرست فدراسیون در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه تیم ملی بزرگسالان جام جهانی الجزایر را در پیش دارد و فکر می‌کند که چه نتیجه‌ای حاصل شود؟ تصریح کرد:  بعد از وقفه ای که در مسابقات بزرگسالان افتاده است، این جام جهانی الجزایر رویداد خوبی است که  مورد تیم را مورد سنجش قرار دهیم و ببینیم که چه کاره هستیم. سطح تکنیک و تاکتیک تیم را متوجه می شویم و نقاط ضعف را برطرف و نقاط قوت را بهبود ببخشیم. 
او در تعیین تکلیف انتخابات فدراسیون شمشیربازی نیز گفت: ما در نظر داریم که هر چه زودتر این انتخابات را برگزار کنیم و مکاتباتی که با وزارت ورزش و دفتر امور مشترک فدراسیون‌ها داشتیم، منتظریم تا رویه انتخابات را به ما ابلاغ کنند و انشاالله از هفته آینده به سراغ ثبت نام انتخابات برویم.
انتهای پیام

source

توسط postbin