معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به محدودیت اعلام شده از سوی قطری‌ها برای جابجایی تماشاگران ایرانی به جام جهانی گفت: این موضوع هنوز لغو نشده و معاون اول رئیس جمهور با امیر قطر مذاکره خواهد کرد.
مجید علی نازی در گفت‌وگو با تسنیم، با یادآوری توافق با قطری‌ها برای جابجایی مسافران جام جهانی 2022 اظهار کرد: بر اساس توافق وزیر راه و شهرسازی و وزیر حمل و نقل کشور قطر قرار بود تماشاگران جام جهانی 2022 قطر از طریق دو فروند کشتی کروز ایرانی به بنادر کشور قطر منتقل شوند.
وی ادامه داد: بر این اساس یک پایانه مسافری مناسب با آبخور 12.5 متر در کیش آماده‌سازی شد ضمن اینکه پایانه مسافری بوشهر نیز بازسازی اساسی شد.
معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با یادآوری اینکه در بندر بوشهر اسکله مخصوص پهلوگیری کشتی‌های مسافری برای جام جهانی آماده شد افزود: جمهوری اسلامی ایران تمام زیرساخت‌های مورد نیاز برای سفر دریایی همزمان با جام جهانی را فراهم کرد. در این راستا دو فروند کشتی کروز نیز تعمیرات اساسی شدند که به زودی کار تعمیراتی آنها به پایان می‌رسد.
علی‌نازی گفت: حدود دو هفته قبل قطری‌ها اعلام عمومی کردند که با توجه به محدودیت‌های مربوط به امکانات حمل و نقل زمینی، بنادر این کشور نمی‌توانند به سمت دوحه سرویس‌دهی انجام دهند.
وی تاکید کرد: آنها اعلام کردند از پذیرش کشتی‌های مسافری معذور هستیم؛‌ این مسئله فقط مختص به ایران نیست و برای کشورهای دیگر نیز اعلام شده است.
عضو هیئت عامل سازمان بنادر و دریانوردی در عین حال بیان کرد: موضوع انتقال تماشاگران ایرانی جام جهانی با کشتی‌های مسافری به قطر هنوز لغو نشده و قرار است معاون اول رئیس جمهور در این رابطه جلسه‌ای با امیر قطر داشته باشد.
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
ما را دنبال کنید.

source

توسط postbin