زنجان-معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری زنجان گفت: استان در اجرای طرح نهضت مسکن ملی در سطح کشور پیشتاز است و کسب این جایگاه برای استان باعث افتخار است .
به گزارش خبرنگار مهر، سید محمد شعاعی بعد از ظهر شنبه در بازدید از آخرین وضعیت پروژه‌های نهضت ملی مسکن در غرب زنجان، گفت: چالش در حوزه راه و شهرسازی زیاد است و چالش‌های زیادی در روند اجرای طرح نهضت ملی مسکن در استان وجود دارد که برای رفع این مشکلات همراه اداره کل راه و شهرسازی هستیم.
وی ابراز کرد: طرح نهضت ملی مسکن یکی از اساسی‌ترین طرح‌هایی است که در دولت سیزدهم در حال انجام است و طی هشت سال گذشته تولید مسکن در کشور برای متقاضیان با یک وقفه شدید مواجه شد که خوشبختانه این مشکل رفع شده است و ساخت و بارگذاری بیش از ۷۰ هزار واحد مسکونی در قالب طرح نهضت مسکن ملی در استان زنجان طی چهار سال به لحاظ ساخت و ساز و مسائل مختلف آن، چالش‌هایی را درپی داشته است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری زنجان گفت: در اجرای طرح نهضت مسکن ملی تامین مصالح، تامین منابع مالی، نیروی کار، تسهیلات و زیر ساختها بسیار مهم بوده و دغدغه مدیریت استان است و باید جلسات مستمری تشکیل شود تا این مشکلات به خوبی بیان و بررسی شود.
شعاعی تاکید کرد: تراکم ساخت مسکن ملی در مرکز استان زیاد است و در این راستا جلسات منظم تشکیل شود و در برخی از مراحل کاری ساخت و ساز مسکن ملی همچون «سفت کاری و نازک کاری» به یک مرحله «استیبل یا باثبات» رسیده است.
وی با بیان اینکه باید به تامین زیر ساخت‌ها و سرانه‌های خدماتی در این طرح بسیار توجه شود و برای حل مشکلات جدی فکر کنیم، تاکید کرد: استان زنجان در اجرای طرح نهضت مسکن ملی در سطح کشور پیشتاز است و کسب این جایگاه برای استان باعث افتخار است و خوشبختانه این استان در اجرای این طرح پایلوت کشوری شده است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری زنجان افزود: اولین بودن در اجرای طرح نهضت مسکن ملی باعث شده پیش از دیگران مشکلات را لمس کرده و تحمل کنیم و با راه اندازی صندوق ملی مسکن مشکلات هم رفع خواهدشد.
شعاعی یاد آورشد: با وجود تمام این دغدغه‌ها شرایط خوبی در اجرای این طرح با وجود مدیریت خوب و کارآمد در استان برقرار است که امیدواریم این روند همچنان تداوم داشته باشد.

کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin