رئیس‌جمهور سوئیس مدعی شد که علی‌رغم فشارها علیه این کشور، هیچ سلاحی به اوکراین ارسال نخواهد کرد و در هیچ درگیری نظامی هم شرکت نمی‌کند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک،»ایگنازیو کاسیس»، رئیس‌جمهور سوئیس اعلام کرد این کشور علی‌رغم فشارها نه سلاح به اوکراین ارسال می‌کند و نه به هیچ طریقی مستقیم یا غیرمستقیم در تنش‌های مسلحانه مشارکت خواهد کرد.
وی امروز دوشنبه در گفت‌وگو با «اسپوتنیک» و در حاشیه «نشست صلح پاریس» افزود: نه در جنگ جهانی نخست و نه حتی در جنگ جهانی دوم، ما تسلیحات نظامی صادر نکردیم. ما سلاح صادر نخواهیم کرد. ما مستقیم یا غیرمستقیم در تنش‌های نظامی شرکت نخواهیم کرد، نه به صورت ارسال سلاح و نه ارسال نیرو، نه در اوکراین، روسیه یا هر جای دیگر در جهان».
رئیس جمهور روسیه ۲۴ فوریه (۵ اسفند ۱۴۰۰) به منظور «نازی‌زدایی اوکراین» و با اشاره به درخواست جمهوری‌های دونباس در شرق اوکراین برای کمک به آنها جهت «رهایی از ظلم و ستم کی یف»، فرمان آغاز عملیات نظامی در اوکراین را صادر کرد.
آمریکا و کشورهای اروپایی برای توقف پیشروی ارتش روسیه، ضمن ارسال مداوم انواع تسلیحات نظامی برای ارتش اوکراین و تلاش دیپلماتیک برای منزوی‌کردن روسیه، تاکنون بسته‌های تحریمی زیادی علیه مسکو اعمال کرده‌اند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin