رئیس پارلمان الجزائر از روسیه خواست زمینه‌های سرمایه‌گذاری در این کشور را بیش‌تر و متنوع‌تر سازد.
به گزارش فارس به نقل از اسپوتنیک، ابراهیم بوغالی رئیس پارلمان الجزائر روز دوشنبه در دیدار با با والرین شوویف، سفیر روسیه در الجزائر واقعیت روابط دو کشور و چشم انداز تقویت و توسعه آن را بررسی کرد و خواستار افزایش سرمایه‌گذاری‌های تجار روسی در الجزائر شد.
بر اساس بیانیه صادره از سوی پارلمان الجزائر، بوغالی در این دیدار واقعیت روابط دوجانبه با ریشه تاریخی آن و راه‌های پیشبرد همکاری‌های پارلمانی از طریق تبادل دیدارها و تقویت رایزنی‌های دو گروه دوستی دو کشور را بررسی کرد.
بوغالی ضمن درخواست از بازرگانان روسی برای استفاده از فرصت‌های سرمایه‌گذاری در الجزائر و متنوع سازی آن در زمینه‌های مختلف بر اهمیتی که الجزائر برای تقویت همکاری‌ خود با روسیه به ویژه در زمینه‌های آموزش عالی، گردشگری و فرهنگ قائل است، تاکید کرد.
وی با بیان اینکه پایان نوامبر جاری زمان آغاز برنامه کاری فشرده برای گروه پارلمانی دوستی خواهد بود، تاکید کرد: با توجه به رابطه دوستی که دو طرف را به هم پیوند می‌دهد، ارتقای روابط با روسیه در اولویت‌های این فعالیت‌ها خواهد بود.
رئیس پارلمان الجزائر درباره بحران اوکراین هم بر خواست کشورش برای ایجاد راه حل مسالمت آمیز به منظور پایان یافتن این بحران تاکید کرد.
سفیر روسیه در الجزائر هم در این دیدار از آمادگی کشورش برای مشارکت در توسعه روابط فیمابین در زمینه های مختلف آموزش، صنعت و انرژی تاکید کرد.
وی همچنین نسبت به نتایج کمیته مشترک اقتصادی ابراز خوش بینی کرد و گفت: نتایج آن مثمر ثمر خواهد بود.
در مورد بحران اوکراین،  شووایف تاکید کرد که روسیه از موضع متعادل الجزائر در این موضوع بسیار قدردانی می‌کند.
رمطان لعمامره، وزیر خارجه الجزائر جمعه گذشته در حاشیه کنفرانس صلح پاریس تاکید کرده بود که تلاش‌ها برای سفر عبدالمجید تبون، رئیس جمهور الجزائر به روسیه ادامه دارد و امید است که این سفر تا قبل از پایان سال جاری میلادی انجام شود.
وی افزود: ما برنامه بزرگی برای همکاری داریم.الجزائر و روسیه دو شریک مهم یکدیگرند ما وارد یک گفت‌وگوی سیاسی سطح بالا شده‌ایم و امیدواریم که سفر تبون به روسیه آغازگر مرحله جدیدی در روابط ما باشد.
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
ما را دنبال کنید.

source

توسط postbin