رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ، ضمن تشریح وضعیت ترافیکی معابر بزرگراهی تهران در روز پنج‌شنبه، از رانندگان خواست از عجله و شتاب در معابر خلوت و روزهای بارانی خودداری کنند.
به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ علی اصغر شریفی گفت: با رصدی که از طریق دوربین‌های مرکز کنترل ترافیک از سطح معابر شهر تهران از وضعیت ترافیکی معابر و بزرگراه‌های پایتخت در صبح پنج‌شنبه ۲۶ آبان ماه صورت پذیرفت، شاهد خلوتی و لغزندگی معابر به خاطر بارندگی‌ها در سطح معابر شهر تهران بودیم.
وی افزود: امروز پنج شنبه از ابتدای صبح بار ترافیکی خاصی در معابر شهر تهران مشاهده نگردید و رفت و آمد خودروها به سهولت انجام و ترافیک روانی را شاهد بودیم.
سرهنگ شریفی ادامه داد: در مابقی معابر خلوت، ممکن است با دیدن خلوتی معابر شهر تهران برخی رانندگان فکر سرعت و سبقت را در این معابر به ذهن خطور دهند و از خلوتی سطح شهر جهت زودتر رسیدن استفاده کنند و یا قصد انجام حرکات نمایشی و لایی کشی را داشته باشند که به این دسته از رانندگان توصیه می‌گردد فریب خلوتی معابر را نخورند چرا که همیشه حادثه در کمین است و سرعت‌های بالا همیشه خطر ساز و خطر آفرین می‌باشند پس با رعایت قانون، همواره با سرعت مقرره در سطح معابر خلوت صبحگاهی شهر تهران تردد نمائید.
وی افزود: تیم‌های پلیس راهور تهران بزرگ در تمامی تقاطع‌ها و معابر و میادین شهر تهران بمنظور کنترل سرعت‌ها و سبقت‌ها حضور دارند چرا که برخی رانندگان با دیدن خلوتی معابر برخی رانندگان ممکن است سرعت خودروی خود را بالا برده و باعث حادثه و تصادفات دلخراش شوند.
سرهنگ شریفی از رانندگان خواست در معابر خلوت و لغزنده بیش از پیش مراقب افزایش سرعت‌ها و سبقت‌های خود باشند و از عجله و شتاب مخصوصاً در معابر خلوت خودداری کرده و همیشه و در همه حال با سرعت مطمئنه و حتی کمتر از آن در معابر خلوت تردد نمایند.
وی گفت: در این شرایط رانندگان می‌بایست با سرعت مطمئنه و حتی کمتر از آن تردد نموده و آن همان سرعتی است که اگر حادثه‌ای مقابل راننده روی داد و اگر خودرو و مانعی مقابل آنها آمد در شرایط لغزندگی راننده بتواند خودروی خود را به موقع متوقف و از برخورد پرهیز نماید.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin